מלך האג"ח מ'פימקו' נחת בחברת ג'אנוס קאפיטל - והמניה זינקה במעל 40%

ביל גרוס עוזב את החברה אותה הקים לפני 43 שנים אל חברה כמעט אלמונית, מי יחליפו? והאם הוא יודע משהו שאנו לא יודעים?
 |  (1)
ביל גרוס, צילום: Getty images Israel
ביל גרוס " מלך האג"ח", עזב את פימקו לטובת חברת ג'אנוס קאפיטל (סימול: JNS). תגובת המשקיעים - מניית זו האחרונה זינקה ב-43% במחזור מסחר הגבוה פי 55 מהמחזור הממוצע במניה (המחזור במניה עמד אתמול על קצת יותר מ-2 מיליארד דולר!). אגב, שווי השוק של ג'אנוס קפיטל עומד כעת על 2 מיליארד דולר. בעשותו כך, ככל הנראה מוותר במודע על תוארו כמלך שוק האג"ח ולכן נשאלת השאלה מי יחליף אותו? ולמה ביצע את הצעד?

בגלל השפעתו הרבה של ביל גרוס על שוק האג"ח, השאלה אינה מכוונת רק למחליפו בחברת פימקו, אלא גם במובן רחב יותר, כלומר מי יחליף אותו בתור דמות שנותנת את הטון בשוק האג"ח העולמי.

ג'ק בוגל (Jack Bogle), מייסד בית ההשקעות וואנגרד (Vanguard) טען מוקדם יותר ב-Cnbc, כי "גרוס הוא באמת ענק בתעשייה. אין כרגע אדם באופק שיכול לבוא במקומו. הוא הדבר האמיתי בתעשייה שמבוססת בעיקר על אשליות. עזיבתו בודאי לא תועיל עם פימקו" .למעשה, חברת פימקו עצמה מסכימה עם בוגל כאשר הם מתכוונים להחליף את גרוס בשישה מנכ"לים שונים, שייקחו מעתה את ההחלטות של פימקו בצוותא.

מוחמד אל אריאן, שנשאל אם ירצה לשוב לתפקיד, מתוקף היותו מנכ"ל פימקו לשעבר, טען שהוא אינו מעונין, למרות שבהווה הוא עובד בחברת האם אליאנז (שצנחה היום ביותר מ- 6% לנוכח עזיבתו של גרוס את פימקו).

ב- Cnbc מהמרים כי ג'פרי גאונדלש (Jeffrey Gundlach) העומד בראש חברת דאבלליין קאפיטל (DoubleLine Capital) יכול לקחת עליו את התואר הנכסף. גאונדלש הרוויח את מועמדתו בכך שחזה כנגד הזרם, כי תשואת האג"ח של ארה"ב דווקא תרד השנה. זאת למרות הצמיחה הכלכלית במדינה והשאיפה של הבנק המרכזי לסיים עם ההקלה הכמותית.
גאונדלש מצידו שומר את הקלפים קרוב לחזה וטוען כי אינו בדרך לפימקו, עם זאת ב- Cnbc טוענים כי הראשון כבר קיבל הצעה מגרוס לעבור איתו אל ג'אנוס קאפיטל.

להיות מלך באימפריה שוקעת

מנהל השקעות שביקש להישאר בעילום שם, טען מוקדם יותר כי:" עדיף למנהלי אג"ח להתרחק מתואר "מלך אג"ח", בוודאי בתקופה שלא תניב תשואה גבוהה לשוק זה. עזיבתו של גרוס היא עוד חלק בפאזל שמציין כי שוק האג"ח כבר לא יהיה מה שהיה בשנים האחרונות. במידה ומישהו יחפש להתבלט, הוא יצטייר לבסוף כרב חובל של ספינה שוקעת".

לסיכום ביקש לומר כי- "עזיבתו של בונד אכן אמורה לגרום למשקיעים לחשוב, מדוע דווקא עכשיו? האם הוא יודע דבר שאתם איננו יודעים? "
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המחליף לביל גרוס הוא דניאל אייבסון .... (ל"ת)
  קספר 27/09/2014 21:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור