התוצר בארה"ב צמח ב-4.6% ברבעון האחרון: היצוא זינק ב-11%

לאחר רבעון ראשון של ירידה בתוצר, החששות מפני מיתון התבררו כבדויות, מהם הענפים שתרמו באופן החד ביותר לצמיחה?
 | 
מאקרו ארה"ב, צילום: Getty images Israel
בארה"ב התפרסם היום (ו') הנתון על הצמיחה הכלכלית ברבעון האחרון. בהתאם לצפי המוקדם, הצמיחה בתוצר הינה 4.6%. בד בבד, בנוסף לצמיחה התפרסם גם מדד האינפלציה הנגזרת מהצמיחה בתוצר, שהצביע על עליה באינפלציה של 2.2%.

קצב הצמיחה ברבעון האחרון הינו המהיר ביותר מזה שנתיים וחצי. על פי כלכלנים שונים, קצב צמיחה גבוה כל כך, צפוי להשפיע גם על אופי שני הרבעונים שנותרו השנה, וככל הנראה, אלה יציגו צמיחה כלכלית גבוהה. הצפי כרגע לצמיחה לרבעון השלישי של השנה עומד על 3.6%.

הצמיחה מקורה בעיקר בעלייה בייצוא האמריקני שזינק במעל ל- 11% וצמיחה בהוצאות החברות. ההוצאות של האחרונות התמקדו בעיקר בציוד , כאשר נתון זה עלה ב- 11.2%. גם בתחומים כמו מחקר, פיתוח ותשתיות נרשמו גידול בהוצאות.

העלייה בצריכה הפרטית, שמהווה שני שלישים מהכלכלה האמריקאית, צמחה ברבעון השני לשנת 2014 ב-2.5%. העליה התאפשרה בעקבות העלייה בהכנסה הפרטית שנובעת, כפי שהתבשרנו בחודש האחרון, מהתחזקות שוק העבודה לסיפור המלא .

ברבעון הראשון השנה, כלכלת ארה"ב הצטמקה ב- 2.1%. התוצר הגבוה שנרשם ברבעון השני מרמז כי הסיבות לירידות בתוצר , נובעות בעיקר בשל מזג אוויר קשה ששרר בארה"ב באותם חודשים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה