מעבר לציפיות: מכירות הבתים החדשים בארה"ב זינקו 18% באוגוסט

לאחר אכזבה ממדדי נדל"ן השבוע בארה"ב, מדד מכירות הבתים החדשים נסק מעל לחצי מיליון, מאשר את המשך ההתאוששות בשוק הדיור
 | 
הנדל"ן מתחזק, צילום: Getty images Israel
המכירות של בתים חדשים בארה"ב זינקו בחודש אוגוסט למספרם הגבוה ביותר מזה שש שנים. נתון אשר מאשר באופן ברור כי ההתאוששות בשוק הנדל"ן בארה"ב ממשיכה במסלול השיקומי שלה. זאת אחרי שמשבר הסאב פריים בשנים 2008-2009 הותיר את שוק הנדל"ן האמריקני כשבר כלי.

הנתון היה מפתיע במיוחד לנוכח אכזבת המשקיעים בשבוע האחרון משני מדדים שונים לנדל"ן: מדד אישורי הבנייה שלא תאם את הציפיות ומדד מכירות הבתים המשומשים שפספס גם הוא את התחזיות. אמנם מכירת בתים חדשים מהווה 9.1% מכלל שוק הדיור, אך בכוחו של נתון זה לכסות על הנתונים השליליים שהוזכרו.

מחלקת המסחר של ארה"ב פרסמה כי בחודש אוגוסט נרשמה עלייה נאה של 18% ברכישת הבתים החדשים, בהשוואה לחודש יולי. מספר הבתים שנרכשו בחודש אוגוסט הוא 504 אלף במתווה שנתי. תוצאה שעקפה באופן גורף את תחזית האנליסטים, שצפו רכישה של 430 אלף בתים, עליה מינורית של 1.9% מחודש יולי.

ברויטרס ציינו כי על פי סקרים שהם עורכים בקרב בעלי המקצוע בתחום, האופטימיות של האחרונים כרגע בשיא של תשע שנים. כמו כן, האחרונים יודעים לדווח על עלייה משמעותית בקרב כמות קוני הבתים. טענה שמתאימה לנתוני המדד שמצביעים על כך שבמערב ארה"ב, מכירות הבתים החדשים זינקו בחודש אוגוסט ב- 50%, לכמות הגבוהה ביותר מאז תחילת 2008.

נציין שביולי מדד התחלות בניית הבתים למשפחה יחידה, הכיל 656 אלף בתים במתווה שנתי. מספר זה גדול ב-10% מהמספר אשתקד. למרות השיפור, המספר נמוך יותר משמעותית מהאחוזים ההיסטוריים במדינה. כלכלנים מסמלים את המספר 1.3 מיליון בתים בהתחלות בנייה כהתאוששות מוחלטת בשוק הנדל"ן. זאת כפרופורציה לקצב הבניה והיווצרות משקי הבית חדשים בארה"ב מדי שנה בטרם משבר הסאב פריים.

היווצרות משקי בית בארה"ב אחרי ולפני המשבר לחץ כאן


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה