אסטרטג השקעות בוול סטריט: "זה הזמן להיות מאוד סלקטיביים"

האם יש עדיין הזדמנויות השקעה בשוק? לאילו סקטורים כדאי להיחשף? על כל אלו ועוד עונה מומחה ההשקעות, ראס קוסטריך
 | 
תמרור עצור, צילום: Getty images Israel
ראס קוסטריך, אסטרטג השקעות ראשי בפירמת ההשקעות 'BlackRock' אמנם לא רואה מפולת במניות או לחלופין בשוק האג"ח הקונצרני בזמן הקרוב אך מנגד הוא מסביר כי יש קושי רב למצוא נכסים או מניות זולות כלשהם בשוק ומזהיר מפני הצמיחה הכלכלית החלשה בארה"ב שצפויה להימשך.

"האם זה אומר שאנחנו צריכים לעבור להחזיק במזומן? עדיין לא", מדגיש קוסטריך. "זה כן אומר שצריך להיות מאוד סלקטיביים, יותר צנועים בציפיות לתשואות גבוהות בזמן קצר, אך אני לא רואה התרסקות קרובה בשוק" הסביר.

כשנשאל האם הוא בכל זאת חושב כי השוק יקר מידי והאם יש אפשרות כלשהי שנעבור בקרוב לשוק דובי השיב קוסטריך כי "השוק לא נמצא במצב קרוב לשוק דובי כיום, לפחות לא כזה שנגרם ע"י תמחור בועתי". עוד הוסיף כי ערך המניות כיום עדיין לא עולה בקנה אחד עם הפסגות הגבוהות שהיו בשוק בעבר.

בנוגע לאתגרים הכלכליים הצפויים בארה"ב, קוסטריך נשמע קצת פחות אופטימי כאשר הוא מציין בעיות דמוגרפיות ומצוקה בשוק העבודה שמלווה בשכר נמוך. כל אלו לדעתו צפויים להעיב על הצמיחה בתוצר האמריקני בטווח הקצר.

האם יש עדיין הזדמנויות השקעה בשוק? קוסטריך חושב שכן, אך שוב מסייג כי סביבת ההשקעות הרבה יותר מאתגרת כיום. הוא ממליץ להיחשף למניות של חברות בעלות גדול בעיקר בשל העמידות הגדולה שלהם לשינויים במדיניות המוניטורית שצפויה בארה"ב. הסקטורים עליהם הוא ממליץ במיוחד הם סקטורי הטכנולוגיה, האנרגיה, הייצור והפיננסים.

מחוץ לארה"ב, קוסטריך רואה בשוק היפני הזדמנות קנייה חזקה. כאשר הוא צופה ששוק המניות היפני שלטעמו נסחר כעת בחסר יוכל להשיג תשואות נאות תוך תקופה של עד 18 חודשים לכל היותר. קוסטריך רואה גם בכמה שווקים אחרים בעולם הזדמנות השקעה אטרקטיבית כאשר סין, הודו ומקסיקו הן השווקים המועדפים עליו. כנשאל לגבי רוסיה, הוא ציין כי "השוק הרוסי זול מסיבה מסוימת".

באופן כללי, קוסטריך עדיין סבור כי אפיק ההשקעה המומלץ הוא מניות ומעדיף אותו על פני שוק האג"ח. "יש לקחת בחשבון כמה סיכונים בהשקעה במניות, אך הכל מסתכם בכך שצריך לבדוק לעומק אילו חלקים בשוק יעניקו לנו את התגמול המתאים עבור הסיכון שלקחנו" סיכם קוסטריך.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה