שוק העבודה מתחזק: ירידה בתביעות הראשוניות לאבטלה בארה"ב

שורה של נתוני מאקרו מעורבים בארה"ב, שוק העבודה מציג תוצאות חזקות, מדד התחלות הבנייה דווקא מעיק
 | 
מאקרו, צילום: Getty images Israel
מדד תביעות האבטלה השבועי באמריקה מעניק היום משב רוח חיובי לבורסות האמריקניות. בשבוע האחרון (השבוע שהסתיים ב-13 לספטמבר), מספר האמריקנים שתבעו אבטלה ממשרד העבודה, ירד ב-36 אלף, אל נתון עונתי של 280 אלף תביעות. הירידה בתביעות מסמלת כי ככל הנראה, העיכוב שנרשם לאחרונה בצמיחה במקומות העבודה החדשים, הינו זמני בלבד.

המדד למקומות עבודה חדשים השתקם בחודש אוגוסט משיא שלילי של 8 חודשים. שיא שעל פי כלכלנים אמריקנים, לא נאחז בנתונים כלכליים מוחשיים. הדוח לתעסוקה הציג באוגוסט 142 אלף משרות חדשות, כאשר לאורך כל השישה החודשים שקדמו לו, הצמיחה במקומות העבודה היתה תוספת של מעל ל-200 אלף משרות מדי חודש.

מדד התחלות בנייה מאכזב

מדד התחלות הבנייה בארה"ב הציג ירידה בחודש אוגוסט. התחלות הבנייה נפלו ל- 956 אלף יחידות בקצב שנתי. זאת לאחר שהמדד בחודש יולי, הציג את הצמיחה הגבוהה ביותר מאז 2007-קצב שנתי של 1.12 מיליון יחידות. חלק מהמשקיעים עדיין תולים תקווה בעדכונים האחרונים של חלק מאינדיקטורי הבנייה לחודש אוגוסט, אלו בתורם יכולים לשפר את המדד.

מדד הייצור של פילדלפיה

מדד הייצור של פילדלפיה, אשר שופך אור על הפעילות העסקית במחוז פילדלפיה, מעיב על האופטימיות הכלכלית במדינה. בחודש שעבר המדד הציג 28 נקודות, אך בחודש ספטמבר המדד הציג קריאה נמוכה יותר של 22.5 נקודות, מעט מתחת לצפי שעמד על 23 נקודות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה