בלוספיר מתרחבת: תקים מתקן לייצור חשמל מפסולת אורגנית בדרום

חברת הביוגז הישראלית תשתף פעולה עם החברה לשירותי איכות הסביבה להקמת מתקן אשר יוכל להפיק חשמל בהיקף של 5 מגה וואט
 |  (4)
מיחזור, צילום: Getty images Israel
חברת בלוספיר הישראלית סגרה עסקה להקמת מתקן מסחרי לייצור חשמל מפסולת אורגנית בישראל. חברת האנרגיה הישראלית שמניותיה נסחרות בנאסד"ק (סימול: BLSP.OB) דיווחה היום על שיתוף פעולה עם החברה לשירותי איכות הסביבה בנאות חובב להקמתן המתקן בהשקעה של 100 מיליון שקל.

הפרוייקט הנוכחי הינו הפעילות הראשונה של החברה בישראל. במסגרת פעילות המתקן, הפסולת האורגנית תפורק בתהליך עיכול לצורך ייצור גז מתאן אשר משמש לייצור חשמל. המתקן צפוי להפיק חשמל בהיקף של 5 מגה וואט ויטפל במקביל ביותר ממאה אלף טון של פסולת אורגנית בשנה.

שלומי פלס, מנכ"ל בלוספיר: "המתקן שנקים יהיה הראשון שיספק חשמל באמצעות פסולת אורגנית. תחום הפקת החשמל מאשפה הינו פתרון מושלם לדרישה הגוברת לאנרגיה, וגם לצורך בטיפול הולם בכמויות הרבות של האשפה. אנו מביאים איתנו את הניסיון הבינלאומי שלנו בהקמת מתקני ביוגז ומשוכנעים שהפעילות תעבוד בצורה טובה גם בישראל".

ד"ר גלעד גולוב, מנכ"ל החברה לשירותי איכות הסביבה אמר כי "הכניסה לתחום הפקת חשמל משאריות מזון הינו חלק מהאסטרטגיה העסקית של החברה – מתן פתרונות סביבתיים מקצועיים במגוון רחב של נושאים ובהם טיפול בפסולות מסוכנות, טיפול בקרקעות מזוהמות, מעבדות מתקדמות בארץ לשירותי סביבה ועוד".

עפ" התקנות הקיימות ליצור אנרגיה מפסולת, הפרוייקט יהיה זכאי לקבלת רישיון לייצור ואספקת חשמל עבור חברת החשמל. הרישיון הינו לתקופה של 20 שנה, במסגרתו מתחייבת חברת החשמל לרכוש את החשמל שתייצר בלוספיר. עוד סוכם כי במסגרת הסכם שיתוף הפעולה בין בלוספיר לחברה לשירותי איכות הסביבה כי החברות יפעלו במשותף לחתימה על הסכמים לאספקת פסולת אורגנית מופרדת של שאריות מזון למתקן.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מניית חובה למשקיע הסבלני
  יניב 11/09/2014 15:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נסחרת בשווי אפסי לעומת תקבולים עתידיים מפרוייקטים בהקמה שכבר נחתמו. לחברה מודל עסקי מעניין מאוד המקבל רוח גבית עם ברכת הדרך מהרגולטורים בארץ ובחו"ל. התחזיות השמרניות ביותר נותנות לה אפסייד של מאות אחוזים לשנים הקרובות. תצטרפו בראשית הדרך, להיכנס אליה מאוחר עם כל העדר יעלה לכם הרבה כסף ורגשי פספוס אדיר.
  סגור
 • 3.
  מה חושב ועד עובדי חברת חשמל (ל"ת)
  השאלה הגדולה 11/09/2014 11:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  חברה מדהימה עם פעילות עסקית יציבה וצומחת
  מקס 11/09/2014 08:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לטווח הבינוני והארוך זו חברה שתגיד מאד מאד רחוק. חוזים חתומים, הקמה של מתקנים נוספים והמשך הרגולציה האמריקאית בתחום נתנו לה דחיפה מטורפת.
  סגור
 • 1.
  חברה פורצת דרך - במחיר מצחיק ! (ל"ת)
  blsp 11/09/2014 00:43
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור