מורגן סטנלי: "אין סמנים להתעוררות הדובים", מסביר מה עלול לגרום לנפילה

ענק הבנקאות מצייר את התרחיש האופטימי בשוק בו ה-S&P500 נוגע ב-2050 נקודות עד אמצע 2015 - מה עלול לגרום לנסיגה?
 |  (2)
אסיה, צילום: Getty images Israel
כאשר בנק ההשקעות מורגן סטנלי מעביר מסר לשווקים, רוב המשקיעים מקשיבים. הסיבה המרכזית לכך היא שההתמחות המרכזית של הבנק היא הברוקראז'. השבוע פירסם הבנק תחזית בנוגע לשווקים בוול סטריט וקבע "אין סמנים של שוק דובי".

האנליסטים של הבנק טוענים כי קצה של שוק שורי מאופיין בשניים: חוב גדול והיבריס (תחושת גאווה מוגזמת). לדעת האנליסטים השוק הנוכחי לא סובל משני הגורמים המדוברים, נכון למועד. להערכתם, קשה לטעון שהעלויות - בין אם מדובר על הוצאות החברות, המלאים או עובדים עולות מספיק כדי לסכן את הרווחיות של החברות.

"היינו מחכים לראות שצבר ההזמנות בסקטור הטכנולוגיה והתעשייה מתרחב או שיחס ההזמנות למשלוחים (BOOK TO BILL) עולה על 1. רק עליה ביחסים הללו יעיד על עלייה צפויה בהוצאות הפירמות."

דבר נוסף שהאנליסטים מפנים אליו את תשומת הלב הוא המלאי שנמצא במאזן החברות "במידה ונראה שברבעון השלישי של השנה המלאים התנפחו, יהיה מקום לחשש".

דבר אחרון שמתייחסים אליו בבנק, בנוגע לשורת ההוצאות, הוא מצבת העובדים בחברות "החברות הגדלות בארה"ב שמרו על משמעת בכל הנוגע לגיוס עובדים. הגידול במספר העובדים נמוך יותר מהצמיחה בהכנסות".

בנוגע לעניין החוב מציינים האנליסטים, כי הודות לשיעורי הריבית הנמוכים ומכיוון שהחברות מצליחות לפדות סעיפי זכאים בצורה מהירה יותר השוק צריך להיות פחות מודאג.

האנליסטים מתייחסים לנסיגה האחרונה שראינו בשווקים ואומרים כי עקב כך הם חזרו להיות שוריים על השוק "הנסיגה האחרונה החזירה אותנו להיות אופטימיים לגבי השוק, לפחות ל-11 החודשים הקרובים". האנליסטים מוסיפים כי התנודתיות יכולה לחזור עקב השיפור בכלכלה והתשואות הגבוהות (יחסית) של אגרות החוב הממשלתיות.

לבסוף האנליסטים ממורגן סטנלי טוענים כי בתרחיש האופטימי ביותר, שזוכה לסבירות של 60%, ה-S&P500 יגיע לרמה של 2050 נקודות עד אמצע 2015. בתרחיש הרע, לא נראה צמיחה בחברות ב-2015.תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הפיד עומד לעלות בלהבות מאזן הפיד00 אגח שמחזיק default
  יופיטר שוקי הון 12/08/2014 21:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תברחו !!!! אני מחזיק שקל ובורסת אחוזת הבית עם 600000 הפסד
  סגור
 • 1.
  צאו משוק ההון וולסטריט הולך להיות 1929*6 (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 12/08/2014 20:38
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור