גורו השקעות בוול סטריט: "בימים הקרובים יהיה קשה לשוורים לדהור"

מנהל רצפת המסחר של UBS, ארט קאשין, מונה מספר סיבות שעלולות להקשות על הראלי המתמשך בשווקים. "כרגע אין חדוות קונים"
 | 
מניות, צילום: Getty images Israel
הודעת הריבית של הפדרל ריזרב שלחה אתמול את ה-S&P500 לשיא כל הזמנים בפעם ה-20 מתחילת 2014. למרות הירידות הקלות שנרשמות היום, שוק המניות האמריקני נהנה ממונטום חיובי מאוד בתקופה האחרונה. גם הדברים של ילן ממסיבת העיתונאים שהתקיימה אמש עודדו את המשקיעים. ועדיין, גורו ההשקעות ומנהל רצפת המסחר של UBS, ארט קאשין, התראיין היום (כמו בכל יום) לרשת CNBC והסביר מדוע הוא מעריך שלשוורים יהיה קשה לדהור בזמן הקרוב.

ראשית הוא נשאל על הירידות הקלות שנרשמות היום בוול סטריט (עד 0.3% בנאסד"ק). לפי קאשין, הימים שמגיעים אחרי הודעת הריבית של הפדרל ריזרב מועידת השוק הפתוח מתאפיינים בדרך כלל בנטייה לירידות שערים. עוד אומר קאשין: "מחזור המסחר הוא דליל מאוד היום. זה לא שהמשקיעים זורקים סחורה, פשוט כרגע אין 'חדוות קונים'. יש סוג של 'פער תשישות'" (באנגלית: exhaustion pullback - מונח טכני שמעיד על סיומה של מגמה חזקה - ע.מ).

בהמשך, קאשין מתייחס ל"יום הפקיעה הרבעוני" שיתקיים מחר בוול סטריט. יום שזכה גם לכינוי ה-"quadruple witching". מדובר ביום בו פוקעים מגוון רחב של ואופציות שונות, הן על המדדים והן על מניות מובילות. הפקיעה בוול סטריט מתבצעת ביום השישי השלישי בכל חודש ופעם אחת בכל רבעון (בחודשים מרץ, יוני, ספטמבר ואוקטובר). המסחר בימים הללו מאופיין בתנודתיות רבה ובמחזורי מסחר גדולים. לפי קאשין, התנודות החריפות שמגיעות בעקבות הפקיעה עשויות להקשות על השוורים גם בשבוע העוקב.

הירידות הקלות שנרשמות היום בוול סטריט מגיעות אחרי ראלי של 4 ימים רצופים במדדים המובילים. העליות החדות שנרשמו אמש כאמור, הגיעו בעקבות הדברים של ילן. קאשין התייחס גם לזה כשאמר: "ילן בחרה שלא לגעת בדברים שעשויים להעיב על המסחר. זה כאילו שהיא דגלה בגישה של ' אני אעשה אתכם שמחים בין אם תרצו או לא'".

השאלה האחרונה נגעה לעצבנות הקיימת בשוק. למרות ששוק המניות ושוק האג"ח מטפסים, התנודתיות יורדת ומדד הפחד בשפל של 7 שנים, העצבנות עדיין מורגשת בשווקים. קאשין אמר שהעצבנות הזו נקשרת בימים האלה למצב בעיראק. "אנשים לא יודעים אם מדובר בהסלמה נקודתית בלבד או שמא אנחנו לפני מלחמת דת כוללת. הסונים פגעו בקונסוליה התורכית, הם מחזיקים ב-49 בני ערובה שם ועדיין לא ברור כיצד התורכים יגיבו. חוסר הוודאות סביב הזירה הזו הוא גדול וכדאי לשים לב בסוף השבוע".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה