אולטרה לוהטות: 4 מניות שהכו את השוק ב-2013 וצפויות להמשיך לזנק

מנהל השקעות בכיר בארה"ב מסמן 4 מניות שצפויות לזנק בחדות ב0214 ואפילו ב-2015
 | 
סוחר, צילום: Getty images Israel
זאת אימרה ידועה בעולם הכלכלה והפיננסיים שסוחר שקורא את מפת המאקרו נכון יש לו יתרון משמעותי למסחר מוצלח בשוק ההון. ואולם, נראה ששנת 2013 הייתה מאוד מעניינת מהבחינה הזו - נסביר בקצרה. המשבר של 2008 העלה את ערכם של נתוני המאקרו בעיני האנליסטים (ספציפית האנליסטים ולא הכלכלנים). נתוני בסיס טובים גררו תגובה חיובית בשוק בדמות של עליות שערים של המדדים המובילים.

ואז הגיעה שנת 2013. מה היה שונה ב- 2013? ובכן, בשנה זו התחיל לעלות החשש שהפדרל ריזרב יעצור את הזרמת הכספים לכלכלת ארה"ב מכיוון שהכלכלה התאוששה מספיק. כמובן שמדובר בתכנית להקלה כמותית שהזרימה סכום עצום של 85 מיליארד דולר בכול חודש. בתגובה לכך, כל נתון מאקרו חיובי אשר התפרסם גרר תגובה הפוכה מצד המשקיעים אשר חששו כי שיפור בכלכלה יביא לצמצום תכנית הרכישות מוקדם מהצפוי.

למרות זאת, ישנם נתוני מאקרו אשר לא משפיעים בצורה משמעותית על השוק אבל אלו שקוראים אותם נכון יכולים לתרגמם למסחר נכון בקטגרויות ספציפיות. במידה ואנחנו מחפשים דוגמאות ניתן להצביע על התחלות הבנייה, המכירות הקמעונאיות ולבסוף מכירות הרכבים.

נתמקד במכירות הרכבים. השבוע התפרסם בארה"ב כי קצב מכירות הרכבים עלה ב-1.3% זאת כאשר המכירות הקמעונאיות עלו ב-0.3% בלבד. מדובר בנתון מעודד במיוחד עבור חברות אשר מספקות חלקי חילוף לרכבים. (בשונה מישראל, ענף זה מפותח מאוד וישנן חברות רבות אשר נסחרות בבורסה).

עוד נתון מעניין ששווה לדבר עליו הוא "משך חיים ממוצע של רכב בארה"ב". על פי מידע שנאסף על ידי אדמנדס (EDMUNDS) הנתון הזה עלה בשנת 2013 לשיא כל הזמנים - 11.4 שנים.

היום, הכלכלנים בארה"ב בדעה כי הביקוש בארה"ב לרכבים עלה מאוד בתקופה האחרונה כאשר הסיבה המרכזית לכך היא המשבר של 2008 והחשש של האמריקנים להוציא כסף, בין אם היה להם ובין אם לא היה כלל. "יש עדיין ביקוש גדול לחלקי חילוף לרכבים, לא רק עבור משקי הבית אלא גם עבור העסקים הגדולים" כך אמר סקוט אדגר, מייסד ומנהל השקעות ראשי ב-Edgar Investment Management.

אדגר מוסיף ואומר כי יש לנהוג במניות הללו בגישה של "החזק" כלומר, גם אם ישנן ירידות בתקופת הזמן הקצרה המניות הללו הן נכס ששווה להחזיק בו". בראיון אשר העניק לרשת מרקטווטש אומר מנהל ההשקעות כי הוא מעדיף את מניות חברות הקמעונאות כלומר, אלו שמוכרות את חלקי החילוף הישר לצרכן.

"אני מעדיף להחזיק בתיקים של הלקוחות שלי במניות הקמעונאות, למרות שבתקופה האחרונה הסנטימנט לגביהם פחות חיובי לאחר הדוחות הרבעוניים הראשונים לשנת 2014".

אדגר מציין כי הוא בוחר מניות עבור הלקוחות שלו בדרך של טרנדים היסטוריים. מנהל ההשקעות בוחן, בין היתר, את הדוחות הכספיים הנוכחיים של החברה ובוחן אם התוצאות דומות לטרנדים אשר אפיינו את החברה ברבעונים הקודמים. מידע נוסף אשר בוחן אדגר הוא התחזיות לעתיד והאם ניתן להבין שחברה בצמיחה "אני לא מקשיב לרחשי השוק" אומר אדגר "נוח לי מאוד שהמניות הללו נמצאות בפרוטפוליו שלי".

אז הנה 4 מניות אשר מסמן אדגר כאופציית השקעה טובה והוא מעיד כי מחזיק אותן בתיקו:תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה