מנהלים סיכונים: 4 מניות בארה"ב שחברת מחקר מכנה 'המסוכנות ביותר'

בזמן שהמדדים בוול סטריט מדשדשים, ומניות אשר רשמו תשואות נאות ביותר בשנת 2013 סופגות מהולמות, המשקיעים מנסים לאתר מניות אשר מוערכות ביתר
 | 
סוחר, צילום: Getty images Israel
בזמן שהמדדים בוול סטריט מדשדשים, ומניות אשר רשמו תשואות נאות ביותר בשנת 2013 סופגות מהולמות, המשקיעים מנסים לאתר מניות אשר מוערכות ביתר ועלולות לאבד גובה במהירות. חברת המחקר New Constructs סימנה 4מניות כאלו.

חברת New Constructs משתמשת במודל מיוחד ומתוחכם על מנת לזהות חברות שסובלות מבעיה תזרימית. המודל בוחן את התזרים העתידי של החברה ומזהה בעיות תזרימיות עתידיות. מדובר בשיטה אשר מיושמת גם על ידי גורו ההשקעות, ווארן באפט.

ובכן, החברה זיהתה 4 חברות מובילות אשר, לדעתה, מסכנות את התיק כרגע:

Angie's List. (סימול: ANGI)

החברה מאפשרת לצרכנים לדרג ולכתוב ביקורות על עסקים. אבל לעומת YELP, החברה דורשת תשלום עבור שירותיה. למרות שהחברה טוענת כי בסיס הנתונים שלה מהיימן יותר עקב אלמנט התשלום, New Constructs מצאה כי 75% מהרווחים של החברה מיוחסים לחברות אשר מפרסמות באתר ולא לרשימת הלקוחות. בשורה התתחתונה, אומרים בNew Constructs, מחיר המניה משקף שלמות כאשר המציאות רחוקה.

על גרף החברה מראה תמונה עגומה. מתחיל השנה הנוכחית החברה איבדה 35% מערכה. וב-12 החודשים האחרונים המניה איבדה לא פחות מ-60%.

Netflix (סימול: NFLX)

משקיעים רבים בוול סטריט מאמינים כי יהיה זה מהלך נכון להצמד למניית נטפליקס שרשמה זינוקים חדים בשנת 2013. לדעת New Constructs הרעיון איננו נכון. מבדיקה של חברת המחקר, לנטפליקס התחיבויות במאזן של 7.3 מיליארד דולר בגין שנת 2013 כאשר החברה מצליחה להזרים רק 4.3 מיליארד דולר על מנת לנהל את החוב.

גם ההודעה של החברה כי היא מעלה את התעריף איננה מספקת. לטענת New Constructs השינוי בתעריף הינו מזערי וכך או כך יחול על משתמשים רשומים רק בעוד שנתיים.

גרף המניה מראה כי מתחילת השנה הנוכחית, החברה שנסחרת לפי של 22 מיליארד דולר, איבדה 3% מערכה וב-12 החודשים האחרונים עלתה 50% לאחר ששנת 2013 הייתה מצויינת עבור החברה.

Flagstar Bancorp (סימול: FBC)

זה אף פעם לא סימן טוב שחברה מציגה רווח חשבונאי לאחר שינוי שיטות מדידה, אבל מדממת בדו"ח התזרים. New Constructs אומרים כי זה המצב של הבנק. בדיווח האחרון, הבנק הציג תיקון אשר גרר הטבת מס על סכום של 340 מיליון דולר כאשר ההפרשה ללקוחות מסופקים קוזזה ב-100 מיליון דולר. המהלך המדובר גרר רווח של 245 מיליון דולר בדוחות החברה. כלומר, מעבר מהפסד.

Workday (סימול: WDAY)

חברות האינטרנט אשר עוסקות בטכנולוגיית הענן אולי קסמו למשקיעים בשנה שעברה וגם השנה הנוכחית אבל יש לבחון היטב לאיזה חברה בסיס עסקי איתן ולאילו אין. על פי New Constructs, הרווח הנקי של החברה לא מצדיק שווי שוק של 13 מיליארד דולר. חברת המחקר טוענת כי על מנת להצדיק את שווי השוק הנוכחי החברה צריכה להגדיל את ההכנסות ב-40% לאורך עשור.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה