כשהתשואה על האג"ח בשפל: המניות עם שיעור הדיבידנד הגבוה ביותר ב-S&P

מאט קרנז מ-USATODAY מסמן את Windstream Holdings כמניה אשר מעניקה את שיעור הדיבידנד הגבוה ביותר בין מניות ה-S&P500. אבל, ויש פה אבל גדול, מי שמחפש את החברה החזקה והיציבה, זאת לא החברה הזו.
 | 
שוק ההון
בתקופה האחרונה אנו עדים לגל רכישות של אג"ח ממשלת ארה"ב, גל אשר גורר את התשואה ל-10 שנים להתייצב ברמות של 2.5% - נמוך למדי. אז מה עושים? ובכן דרך אחת להשיג תשואה קבועה היא דרך מניות הדיבידנד.


ובכן מאט קרנז, פרשן ב-USATODAY מסמן את Windstream Holdings כמניה אשר מעניקה את שיעור הדיבידנד הגבוה ביותר בין מניות ה-S&P500. אבל, ויש פה אבל גדול, מי שמחפש את החברה החזקה והיציבה, זאת לא החברה הזו.

וינדסטרים (סימול: WIN) הינה חברת תקשורת אשר מספקת תכנים אינטרנטיים לעסקים במקומות נדחים (לרוב מדינות עולם שלישי). שיעור הדיבידנד של החברה הוא 11% ולטענת מאט אין עוד חברה עם שיעור דיבידנד כזה ב-S&P500.

לרוב, אומר הפרשן, חברות התקשורת מספקות שיעור דיבידנד משמעותי. מניה נוספת לדוגמא הינה Frontier Communications (סימול: FTR) אשר שיעור הדיבידנד המוצהר עומד על מעל 6.5%.

חברות נוספות אשר מחלקות דיבידנדים משמעותיים, לא מסקטור התקשורת הן Transocean (סימול: RIG) ו-Diamond Offshore (סימול: DO). שיעור הדיבידנד בחברות הללו עומד על 7%. אבל, והנה שוב האבל הגדול, החברות הללו הן מסקטור חיפושי הנפט ולכן סיכון גבוה.

מניות דיבידנד נוספות מסקטור האנרגיה הן Kinder Morgan (סימול: KMP) אשר עוסקת בתפעול של צינורות ומעניקה דיבידנד של 5%. שווי שוק החברה עומד על 33 מיליארד דולר ומחיר המניה 77 דולר. חברת Ensco (סימול: ESV) נסחרת לפי שווי שוק של 23 מיליארד דולר, מחיר המניה עומד על 50דולר ומעניקה דיבידנד של 6%.

יש כמה מניות אשר מחלקות דיבידנד משמעותי מסקטור הפיננסיים, אבל לא בנקים. לדוגמא, חברת CME (סימול: CME) אשר מספקת שירותים פיננסים מגוונים מחלקת דיבידנד בשיעור של 6.4%. Progressive (סימול: PGR) אשר מספקת ביטוחים ונסחרת לפי שווי של 15 מיליארד דולר מעניקה למשקיע דיבידנד בשיעור של 6.1%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה