ג'נט יילן: "לעלייה בשכר המינימום עשויה להיות השפעה שלילית"

ג'נט יילן הופיעה גם היום בפני הסנאט האמריקני. רוב הנקודות היו זהות אולם היום בחרה להתמקד בשכר המינימום והמדיניות הפיסקאלית
 |  (6)
ג'נט יילן
יו"ר הפדרל ריזרב, ג'נט יילן, נאמה גם היום בפני הסנאט האמריקני בוושינגטון. מדובר ביום השני, מתוך עדותה בת היומיים של יילן. אתמול שלחה את המדדים דרומה לאחר כמה אמירות מדאיגות אודות מצבם של שוק הדיור ושוק העבודה בארה"ב, יילן חזרה על הדברים שהיום כבר לא השפיעו בצורה דרמטית. למרות זאת, היו כמה חידושים בדבריה של יילן.

התקשורת בארה"ב התמקדה באמירה שלה באשר לעלייה אפשרית בשכר המינימום. יילן אמרה היום שלעלייה בשכר המינימום עשויה להיות השפעה שלילית על שוק התעסוקה, אם כי היקף ההשפעה אינו ברור. למרות זאת, אמרה יילן, עלייה בשכר המינימום הפדרלי שעומד על 7.25 דולר לשעה מאז אמצע 2009, עשוי להועיל.

שכר המינימום הפדרלי בארה"ב היה נושא חם בחודשים האחרונים. בפברואר האחרון, הודיע נשיא ארה"ב, ברק אובמה, כי הוא מתכוון להעלות את שכר המינימום של קבלנים פדרלים שיועסקו בעתיד לסך של 10.1 דולר לשעה. אובמה גם הודיע שהוא תומך בעלייה של שכר המינימום לרמה של 10.1 דולר עבור כל העובדים ברמה הפדרלית. במקביל, התארגנו מחאות של עובדים מרשתות המזון המהיר אשר קראו להעלות את שכר המינימום ל-15 דולר לשעה.

מעבר לכך, יילן הביעה דאגה באשר למדיניות הפיסקאלית של הממשל האמריקני. "בעוד שהמדיניות הפיסקאלית תרמה משמעותית להפחתת הגירעון התקציבי, היא פגעה בצריכה הפרטית ובביקוש המצרפי במשק ובמובן זה שימשה כרוח נגדית אשר הפדרל ריזרב נאלץ להתמודד איתה בגיבוש המדיניות המוניטרית", כך יילן. למרות זאת, יילן טוענת שההשפעה של המדיניות הפיסקאלית צפויה לדעוך והדגישה את החשיבות שבצמצום הגרעון הלאומי.

כאמור, דבריה של יילן היום היו פחות או יותר זהים לדברים שאמרה אתמול. היא חזרה על כך שקצב הצמיחה צפוי להיות מהיר יותר השנה מזה שנרשם בשנה שעברה, אולם הזהירה מפני החולשה בשוק הדיור אשר עשויה להעיב על תחזית הצמיחה. יילן גם הזהירה מפני התפתחויות שליליות שעלולות להתפתח מעבר לים, כמו הגברת המתיחות הגאופוליטית או הלחצים הפיננסיים בשווקים המתעוררים.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  25 דולר לשעה שכר מינימום בשויץ והכלכלה פורחת
  כלכלן בכיר 09/05/2014 21:03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הקטנת פערי שכר ממריצה את הכלכלה היות ויותר כסף מופנה לצריכה . ריכוז הכסף בידי מעטים מגדיל את החיסכון ומקטין את הפעילות הכלכלית
  סגור
 • 5.
  שמו אישה בתפקיד ,שאחכ ,כשהכול יתרסק ,יהיה את מי
  בא 09/05/2014 12:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להאשים ,כרגיל .
  סגור
 • 4.
  למה מדיניות פיסקלית פוגעת בצריכה הפרטית??
  חד-גבה 09/05/2014 09:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה לא הגיוני. מדניות פיסקלית אמורה להעלות את הצריכה הפרטית
  סגור
 • 3.
  כל התיק שלי בהפסד עצוםםםםםםם מה אעשה?????? (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 09/05/2014 08:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  היא חייבת לעלות QE ולא להוריד!השוק בירידות !! (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 09/05/2014 08:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  היא חייבת להמשיך לתמוך בשוק בכל כוח!! כל התיק שלי בהפדד (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 09/05/2014 07:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור