מחקר: רק סקטור 1 מגיב היטב כאשר האינפלציה בארה"ב מרימה את הראש

האנליסט אם סטובל מ-S&P מסמן את הסטורים המסוכנים כאשר האינפלציה גבוה - איה סקטור המסוכן ביותר?
 | 
ניתוח שוק, צילום: Getty images Israel
האינפלציה תעלה, זאת אנחנו יודעים, אבל איך להתכונן אליה וכמה היא תעלה זה כבר סיפור אחר. ההתאוששות המסוימת בכלכלה, הריבית הנמוכה והכספים הרבים שזרמו לשווקים עקב התכנית להקלה כמותית של הפדרל ריזרב כולם נלקחים בחשבון. אז מה עושים?

ובכן, סאם סטובל ממחלקת המחקר של S&P אומר שכדאי להיות מוכנים. במידה ומסתכלים על ההיסטוריה, רק סקטור 1 מ-10 הסקטורים בארה"ב הצליח להגן היטב כנגד אותה - סקטור האנרגיה. סטובל אומר כי משנת 1970, אז האינפלציה עמדה על 4% ועלתה בכל שנה רודפת, סקטור האנרגיה היה היחידי שנסחר בעליות. אז נכון, קשה לדמיין את האינפלציה בארה"ב מתייצבת ברמה של 4% אבל ישנם סקטורים שצריך לשים אליהם לב.

9 מתוך 10 הסקטורים הציגו ממוצעת חודשית שלילית בזמן שהאינפלציה עלתה. סטובל מציין כי הסקטור הבעייתי ביותר להמצא בו בתקופה של אינפלציה עולה הוא הפיננסיים.

סטובל בחן את כל 10 הסקטורים בארה"ב משנת 1970 כאמור ומצא שכאשר האינפלציה גבוהה מ-4% סקטור האנרגיה עולה 0.1%, במקום השני נמצא סקטור השירותים הציבוריים שירד 0.7%, במקום השלישי סקטור הבריאות שירד 0.8% כאשר סקטור הפיננסיים סוגר את הרשימה עם ירידה של 1.9%.

סטובל מציין כי כאשר האינפלציה מרימה את הראש, ובצורה משמעותית, המניות מגיבות לא טוב והמשקיעים נכנסים למצב של התגוננות. בתקופות שהאינפלציה נעה בין 6%-4% ה-S&P500 ירד 0.7% בחודש בממוצע.

הבשורה הטובה היא שמשנת 1948 ועד היום, כאשר האינפלציה הייתה נמוכה מ4% השווקים התנהלו בצורה חיובית. למרות כל הדברים נזכיר כי כעת האינפלציה בארה"ב איננה תואמת את היעד של הפדרל ריזרב -2%. האינפלציה בחודש מרץ עמדה על 1.1% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

בחודש פברואר האינפלציה בארה"ב עמדה על 0.9%, קצב שהיה קרוב לשפל של 4 שנים. הכלכלנים צופים כי האינפלציה תעלה בחודש אפריל מאחר שהקיצוצים בהוצאות הממשל, אשר אפיינו את האביב האחרון בארה"ב נגמרו.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה