ניתוח: מהן אסטרטגיות המסחר המוצלחות, והגרועות ביותר, מתחילת השנה?

באמצעות ביצועי קרנות מחקות (ETF) שמנוהלות לפי אסטרטגית השקעה מסוימת דירגנו את שיטות ההשקעה המוצלחות ביותר ב-2014
 | 
גרף, צילום: Getty images Israel
יש הרבה קרנות מחקות שנסחרות בוול סטריט. כל כך הרבה, שכנראה אפשר למצוא קרן לכל דבר כמעט, מכזו שמורכבת ממניות דיבידנד בלבד, עד לקרן שמשקיעה במניות עם ביטא גבוהה בלבד. מניתוח פשוט שנעשה באמצעות דירוג הקרנות המחקות (ETF) שדוגלות באסטרטגיית השקעה מסוימת אפשר למצוא מהי אסטרטגיית ההשקעות שעובדת הכי טוב בתקופה נתונה. באמצעות אתר SeekingAlpha דירגנו את אסטרגיות ההשקעות לפי הביצועים שנתנו מתחילת השנה.

נתחיל עם האסטרטגיות הפחות מוצלחות . קרן ה-Spin off של גוגנהיים (סימול: CSD) נתנה תשואה שלילית של 1.3%- מתחילת השנה. הקרו משקיעה רק במניות חברות שנוצרו כתוצאה מ'ספין אוף' או הנפקה של חברת בת של חברה ציבורית קיימת, שהונפקו בשנתיים האחרונות.

באופן מפתיע, הקרן שמתמחה בהנפקות ראשוניות בארה"ב של First Trust (סימול: FPX) נתנה תשואה שלילית של 1.4%- מתחילת 2014. קרן דומה של רנסנס (סימול: IPO) נתנה תשואה גרועה יותר מתחילת השנה. שתי הקרנות נתנו ביצועים טובים מאוד בשנה האחרונה עד תחילת חודש מרץ, אז השתנה הסנטימנט כלפי הנפקות ראשוניות בוול סטריט.

והאסטרטגיה הגרועה ביותר על פי ביצועי הקרנות היא ניתוח טכני של השווקים המתעוררים. הקרן של PowerShares שעוקבת אחר מניות עם הנתונים הטכניים הטובים ביותר במדינות השווקים המתעוררים (סימול: PIE) הניבה תשואה שלילית של 2.9% מתחילת השנה, וכ-15% ירידה ב-12 החודשים האחרונים.

בצד החיובי , הקרן של First Trust שעוקבת אחר 100 המניות שמדורגות כ'קניה חזקה' על ידי Value Line (סימול: FVL) נתנה תשואה חיובית של 2.9% מתחילת השנה. מחלקת המחקר של החברה מדרגת כ-1,700 מניות לפי פרמטרים פונדמנטליים שונים וקובעת בכל שבוע 100 מניות בלבד שנחשבות הכי טובות.

תשואה דומה התקבלה גם על ידי הקרן של PowerShares שעוקבת אחר 100 המניות בעלות סטיית התקן הנמוכה ביותר במדד ה-S&P 500 (סימול: SPLV). הסיבה לתשואה הגבוהה (באופן יחסי לשוק) פשוטה – הנפילות בסקטור הביוטק והטכנולוגיה לאחרונה הביאו למעבר חד למניות עם תנודתיות נמוכה, שנחשבות יציבות יותר.

אבל האסטרטגיה הכי מוצלחת, לפי ביצועי הקרנות, מתחילת השנה היא מכירת אופצית CALL מכוסה, או Covered Call בלע"ז. הקרן של iPath (סימול: BWV) שמדמה עבור המשקיע קניית מדד ה-S&P 500 וכתיבת אופציית CALL על המדד כדי לגדר את ההשקעה, הניבה תשואה חיובית של 3.9% מתחילת 2014. כדי להבין טוב יותר את משמעות האסטרטגיה כדאי לקרוא את ההסבר המפורט של זיו פניני .
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה