התקררות בשוק הנדל"ן בארה"ב? מכירות הבתים החדשים ירדו ב-14.5%

שני נתוני מאקרו מרכזיים התפרסמו לאחר פתיחת יום המסחר והיו בסימן שלילי כאשר הכלכלנים מודאגים מנתון הנדל"ן אשר הצביע על האטה משמעותית בשוק
 | 
החלטת ריבית, צילום: Getty images Israel
שני נתוני מאקרו מרכזיים התפרסמו היום בארה"ב כאשר הראשון היה הקריאה האחרונה של ה-PMI לסקטור הייצור ובשעה 17:00 (שעון ישראל) התפרסם נתון מכירות הבתים החדשים.

הנתון הראשון והמשמעותי יותר היה קצב מכירות הבתים החדשים שפשוט קרס. קצב המכירות ירד ב-14.5% החודש לרמה של 384 אלף דירות (שקלול שנתי). הכלכלנים ציפו לקריאה גבוהה הרבה יותר 455 - אלף דירות. הצפי היה כאמור לעלייה לאחר שבחודש פברואר הנתון הציג קריאה של 440 אלף בתים.

מדובר בקריאה הנמוכה ביותר מאז חדוש יוני כאשר הירידה הורגשה ב-3 מתוך 4 המחוזות הנבדקים. הנתון של חודש פברואר תוקן לרמה של 449 אלף בתים שנמכרו. המדדים המובילים בארה"ב הגיבו בירידות לנתון המדובר.

ה-S&P500 לאחר הפרסום:

הקריאה הראשונה של ה-PMI לחודש אפריל התייצבה ברמה של 55.4 נקודות כאשר צפי הכלכלנים היה לעלייה ביחס לקריאה האחרונה של חודש מארס לרמה של 56.3 נקודות. הקריאה האחרונה של המדד לחודש מארס התייצבה ברמה של 55.5 נקודות.

הייצור בחודש אפריל עלה לרמתו הגבוה ביותר מאז חודש מארס של 2011 בעוד שהתעסוקה ירדה מעט אולם נותרה בטריטוריה החיובית. הסיבה המרכזית לרידה החודש הוא זמן אספקה ארוך יותר מהרגיל.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה