ג'נט יילן אופטימית: "נגיע למצב של תעסוקה מלאה לקראת סוף שנת 2016"

נגידת הפדרל ריזרב עלתה על הפודיום במסגרת כנס הכלכלנים בניו יורק ואמרה: "אנחנו מחוביים לתמוך בכלכלה המקומית""
 | 
סנטימנט חיובי
נגידת הפדרל רירב, ג'נט יילן, סיימה את נאומה בכנס הכלכלנים בניו יורק ושדרה מסר מרגיע לשווקים. יילן אמרה כי לפדרל ריזרב "מחוייבות מתמשכת" לתמוך בהתאוששות הכלכלה ושקובעי המדיניות חוזים כי המשק יגיע לרמת תעסוקה מלאה לקראת סוף 2016.

"במצב של תסוקה מלאה" אמרה יילן "הכלכלה המקומית תהיה החזקה ביותר בעשור האחרון." כאמור, יילן אמרה כי התחזית היא כרגע לשנתיים מהיום "אני חושבת שזהו פרק זמן סביר מאוד".

בנאום אשר היה בסימן שקיפות מלאה של דרכי הפעולה של הפדרל ריזרב, ובמיוחד הדרכים שינקטו על מנת לעודד הכלכלה אמרה יילן כי המשקיעים צריכים לשים לב היטב לאינפלציה במשק ולרמת האבטלה. בהתייחסותה התכוונה הנגידה לקשר שבין שני נתונים אלו לבין המועד להעלאת .

"ככל שנראה את רמת האינפלציה רחוקה מהיעד אותו הציבו בבנק, וככל שנראה את רמת האבטלה מתרחקת מהיעד ככה יהיה נחוץ זמן נוסף בסביבת ריבית אפסית" אמרה יילן. "הגישה זאת תואמת את הגישה בה אנו דוגלים מזה זמן רב - הרחבה כמותית לעידוד המשק המקומי".

הנגידה אמרה כי בבנק מאוכזבים מקצב ההתאוששות של הכלכלה המקומית והמטרה כעת היא רמת תעסוקה מלאה. עוד אמרה כי האינפלציה כעת במשק היא נמוכה 1% ויש להשיג את היעד של 2%.

יילן חזרה והדגישה כי למרות ששני הנתונים הללו נצבים בראש סדר העדיפויות, הבנק המרכזי בוחר להסתכל על כלל נתוני המאקרו כמכלול. "באמצעותם" אומרת יילן "נבין את מצב הכלכלה ונפעל בהתאם".תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה