הפרוטוקול נחשף: המדדים הגיבו בזינוקים להודעה על הריבית - צפו בגרף

הפרוטוקול מהוועידה האחרונה התפרסם הערב והוביל לראלי בוול סטריט. כמעט כולם תמכו בהותרת הריבית ברמתה האפסית עד אחרי 2015
 | 
ג'נט יילן פדרל ריזרב
המדדים בוול סטריט זינקו היום לאחר פרסום הפרוטוקול מוועידת השוק הפתוח האחרונה (21:00 שעון ישראל). הפרוטוקול חשף שכל חברי הפד' פרט לאחד, תמכו בהשארת הריבית לטווח הקצר ברמתה האפסית עד 2015 או אפילו מאוחר מכך. בנוסף, בכירי הפד' החליטו פה אחד כי שיעור אבטלה של 6.5% כיעד להעלאת ריבית, אינו רלוונטי יותר. המדדים שרשמו עליות מתונות יחסית עד הפרסום הגיבו בקפיצה חזקה מעלה.

הדאו ג'ונס שטיפס 0.3% לפני ההודעה עבר לעליות של 0.8%, ה-S&P500 קפץ מעליות של 0.4% לעליות של 0.9% והנאסד"ק זינק מעליות של 0.8% לעליות של 1.5%.

מדד הנאסד"ק - גרף יומי
מדד הנאסד"ק - גרף יומי


כאמור, הדבר המרכזי עליו החליטו חברי הפדרל ריזרב בוועידה האחרונה הוא שינוי היעדים שיובילו להעלאת ריבית. אחד היעדים המרכזיים שהוביל את הפד' עד הוועידה האחרונה היה שיעור אבטלה של 6.5%, יעד שהציבו בתקופה שרמת האבטלה עוד עמדה על 8%. עכשיו, כאשר רמת האבטלה קרובה מאוד ליעד הזה ועמדת על 6.7%, החליטו בפד' לוותר על היעד הזה בנימוק שהוא אינו רלוונטי יותר.

כאשר החליטו על יעד האבטלה בזמנו, סברו בבנק המרכזי כי שיעור אבטלה של 6.5% יעיד על כלכלה בריאה, אולם לקראת הוועידה האחרונה הבינו שהתבדו. עוד עולה מהפרוטוקולים כי שני חברי פד' או יותר, היו מעוניינים להתנות את עליית הריבית בהתאם ליעד האינפלציה שהציב הפד' אשר עומד על 2%.

בכירי הפד' קיימו גם דיון באשר להיקף צמצום תכנית הרכישות, אולם הדיון לא העלה מסקנות משמעותיות וכצפוי הוחלט להשאיר את היקף הצמצום על 10 מליארד דולר מדי חודש.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה