בוחרים בפינצטה: 5 מניות טכנולוגיה שמנהלי קרנות הגידור אוהבים

מדוחות ה-13F, אשר התפרסמו לא מזמן ובהם דווחו ההחזקות המשמעותיות של מנהלי קרנות הגידור לסוף שנת 2013 עולה, כי 3 מתוך 10 המניות המועדפות על המנהלים היו מסקטור זה.
 | 
שוק ההון, צילום: Getty images Israel
מניות הטכנולוגיה תמיד היו מועדפות על חובבי הסיכון בעולם. בשונה מסקטורים אחרים, סקטור הטכנולוגיה מאופיין בתנודתיות גדולה יותר ולכן קוסם לספקולנטים. מדוחות ה-13F, אשר התפרסמו לא מזמן ובהם דווחו ההחזקות המשמעותיות של מנהלי קרנות הגידור לסוף שנת 2013 עולה, כי 3 מתוך 10 המניות המועדפות על המנהלים היו מסקטור זה. נכון לתקופה המדוברת היו אלה מניות גוגל, אפל ומיקרוסופט.

וכעת 5 מניות טכנולוגיה בולטות בתיקי ההשקעות של מנהלי קרנות הגידור והנה הן לפניכם.

תפתח את הרשימה מניית Juniper Networks(סימול: JNPR). חברת אליוט ניהול פיננסי, אשר מנוהלת ע"י פול סינגר מחזיקה שליש מהתיק שלה במניות טכנולוגיה. מדובר בסכום של 1.5 מיליארד דולר בעוד שהחברה מנהלת בסה"כ 4.4 מיליארד. קרן הגידור חשפה כי במהלך החודש הקודם הגדילה את חשיפתה למניית JNPR מ-2.6 מיליון מניות ל-36.9 מיליון מניות וכך סינגר מחזיק 7.4% משווי החברה.

חברה נוספת אשר מעניינת את סינגר היא Riverbed Technology , (סימול: RVBD). החברה אשר נסחרת לפי שווי שוק של 3.2 מיליארד דולר זינקה מתחילת השנה הנוכחית ב-10%. סינגר מחזיק כרגע 10.5% ממניות החברה ולאחרונה שלח מכתב לאסיפה הכללית בו כתב כי איננה מציפה מספיק ערך למשקיעים.

קרן הגידור הגידור הופלייט (Hoplite Capital Management) אופטימית מאוד עתידה של חברת פתרונות האנרגיה SunedisonInc (סימול: SUNE). נכון למועד הנוכחי, הופלייט מחזיקה 16 מיליון מניות של החברה מה שמסתכם בהחזקה של 6%. לא רק הופלייט מאמינים במניית החברה, המיליארדר סטיבן כהן וליאון קופרמן מחזיקים 12.8 ו-8.1 מיליון מניות בהתאמה, נכון לסוף שנת 2013.

החברה אשר נסחרת לפי שווי שוק של 5 מיליארד דולר ביצעה מהלך חד מאוד מתחילת השנה הנוכחית כאשר זינקה 43%. המגמה החיובית ממשיכה את העליות מהתקופה האחרונה כאשר ב-12 החודשים האחרונים המניה הוסיפה לא פחות מ-348%.

מניה מעניינת נוספת אשר מועדפת על ידי המשקיעים הגדולים הינה RealPage (סימול: RP). המניה, אשר נסחרת לפי שווי שוק של 1.5 מיליארד דולר, זכתה להתעניינות מחברת בת של הענקית Berkshire Partners' (אין קשר לברקשייר התוואי). חברת הבת אשר נקראת Stockbridge Partners הגדילה לאחרונה את החשיפה למניית החברה מרמה של 2.16 מיליון מניות ל-4.05 מיליון מניות, נתח של 5.2% מהחברה.

מניה אחרונה שיש לשים אליה תשומת לב היא ViaSat (סימול: VSAT). בוב בק ואנדי ראב מ-FPR Partners הגדילו את החשיפה לחברה כאשר כעת מחזיקים ב-4.81 מיליון מניות. מדובר בתוספת של 260 אלף מניות. שווי ההחזקה הנוכחי של קרן הגידור מסתכמת ב-10.5%. חברת VSAT הינה חברה אשר עוסקת בתקשורת לווינית ובאמצעי תקשורת על חוטיים נוספים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה