המשקיעים מגיבים: שתי סדרות של מניות גוגל החלו להסחר, מה הפער?

"בעולם אידיאלי הייתה רוצה שינהגו באופן זהה בכל בעלי המניות, אבל יש להם את הזכות לעשות את המהלך ולנו שמורה הזכות למכור או להחזיק במניה"
 | 
גוגל, צילום: Getty images Israel
הרגע הגיע. המסחר במניות גוגל לאחר הפיצול החל היום והמשקיעים מגיבים. שתי הסדרות עולות נכון לשעה זו בשיעור דומה ונראה שהמשקיעים אינם משקללים את זכות ההצבעה השייכת למניות סדרה A בלבד, לפחות לא במועד הנוכחי.

כפי ציינו אתמול , תקופה ממושכת עברה מאז הכריזה החברה על הפיצול עד שהפיצול התרחש היום בפועל. מתחילת יום המסחר הנוכחי כל משקיע של גוגל קיבל נוספת סדרה C אשר נסחרת לפי הסימול GOOG. הסדרה הנוספת, A, אשר בה מחזיקים המשקיעים, נסחרת לפי הסימול GOOGL ונהנת מזכות הצבעה באסיפה הכללית.

ולמרות החששות של המשקיעים מפני שוני בשווי בין שתי הסדרות הנסחרות, נראה שהסוחרים אינם מתרגשים. שתי המניות מזנקות היום בוול סטריט 2.7% מה שמעניק לגוגל של 392 מיליארד דולר וייצב את מעמדה כחברה השלישית בגודלה בעולם. אז איפה ניתן לראות את השוני? ובכן, בהיקף המסחר.

סדרה C של גוגל (שאיננה נהנת מזכות השתתפות בהצבעה) נסחרת בלחץ גדול יותר. היקף המסחר עומד על 1,777 אלף מניות לעומת סדרה A אשר היקף המסחר בה עומד על 1.448 אלף. מדוע? קשה להגיד אולם ריאן ג'ייקובס אומר כי צריך לחכות שהנושא ישקע.

"בעולם אידיאלי הייתה רוצה שינהגו באופן זהה בכל בעלי המניות, אבל יש להם את הזכות לעשות את המהלך ולנו שמורה הזכות למכור או להחזיק במניה" אמר ראין ג'ייקובס, Jacob Internet "אני לא יכול להגיד שאני שמח מהפיצול אבל זה לא יגרום לי למכור את מניה. לאחר שהמשקיעים יעכלו את הבשורה גוגל תהיה השקעה טובה כמו בעבר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה