ניתוח: איזה מניות מובילות את השוק מתחילת השנה? התשובה תפתיע אתכם

מחלקת המחקר של Bespoke בדקו ומצאו את המניות הטובות ביותר והגרועות ביותר בשוק האמריקני מתחילת השנה, לפי סיווגים שונים
 |  (3)
גרף, צילום: Getty images Israel
בעוד שוק המניות האמריקני ממשיך לטפס גם היום ומתקרב לרמות השיא שנרשמו בתחילת החודש, אפשר למצוא כמה מנצחים ומפסידים שיפתיעו משקיעים רבים. קבוצת ההשקעות Bespoke ניתחו את המניות שעלו הכי הרבה מתחילת השנה ואת אילו שמתקשות להתרומם, והגיעו לתוצאות מפתיעות.

המנצחות:

מניות במכפילי רווח גבוהים - זו אחת הפתעות הגדולות עד כה ב-2014, מציינים ב-Bespoke. למרות עצבנות יתר בשוק כתוצאה מזעזועים גאופוליטיים, חששות מהאטה בסין ודיבורים על בועה בשוק המניות, המצטיינות של החודשים הראשונים של השנה הם דווקא אלו שלהן מכפילי רווח גבוהים, מניות שנחשבות בדרך כלל מסוכנות יותר.

לפי נתוני חברת ההשקעות, 50 המניות עם המכפילים הגבוהים ביותר במדד ה-S&P 500 עלו מתחילת השנה ב-7.24%, בעוד שהעשירון התחתון מבחינת מכפילים ירדו 0.04%.

מניות שלא משלמות - למרות העצבנות בשוק והמלצות האסטרטגים לעבור לסקטורים דיפנסיביים יותר, שמאופיינים בחלוקת דיבידנד בשיעור גבוה יותר, 50 החברות מהמדד המוביל שאינן מחלקות דיבידנד לבעלי המניות הוסיפו 6.9% מתחילת השנה.

מניות אמריקניות נטו - זה דווקא פחות מפתיע. בהתחשב בכל הזעזועים הכלכליים לאחרונה בשווקים המתעוררים ובאירופה (במיוחד סביב המתיחות באוקראינה), מניות 50 החברות שכל הכנסותיהן הגיעו מארה"ב טיפסו השנה 3.47%, לעומת עלייה של 0.95% בלבד במניות 50 החברות שמרבית הכנסותיהן מגיעות מחוץ לארה"ב, לפי נתוני Bespoke. "זה הגיוני, אם מתחשבים בכך שכל החששות שראינו בזמן האחרון היו סביב בעיות גלובליות שאינן נוגעות ישירות לארה"ב" אמר פול היקי, מייסד החברה.

המנצחות של 2013 - אם חיפשתם הוכחה שהמשקיעים הולכים עם המגמה, 50 המניות עם הביצועים הטובים ביותר בשנה החולפת הוסיפו עוד 6.85% מתחילת השנה, לעומת תוספת של 1.52% של 50 המניות שהיו הגרועות ביותר במדד בשנה שעברה.

המפסידות :

מניות בשווי שוק גבוה - 50 המניות עם שווי השוק הכי גבוה במדד ה-S&P 500 איבדו 0.8% מתחילת השנה. מעבר לכך, עשירון זה היה היחיד במדד המוביל שנחלש מתחילת השנה, נכון להיום.

המניות שהאנליסטים אוהבים לשנוא - 50 המניות שאנליסטים בוול סטריט אהבו הכי פחות, כלומר אלו שקיבלו הכי הרבה המלצות מכירה, איבדו 1.4% מערכן, יותר מכל קבוצה אחרת של 50 מניות מהמדד, לפי Bespoke. "עד עכשיו, האנליסטים מצליחים לא רע", אומר היקי.

מניות במכפילי רווח נמוכים - דווקא 50 מניות אלו, שנחשבות הזולות ביותר לפי שיטה זו להערכת שווי, נחלשו השנה ב-0.04%.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא מאפשרים להרוויח כאן!!!יומיים חוסר פעילות!!! (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 19/03/2014 14:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  אפקט פגמליון 2
  Hadshen 19/03/2014 14:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זאת הסיבה הברורה לכך שאין טעם בניתוח נתונים של שנה אחת בלבד.
  סגור
 • 1.
  אפקט פגמליון .....
  22 19/03/2014 08:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המניות שהאנליסטים אוהבים לשנוא הם המניות שאיבדו 1.4% מערכן בגלל הנבואה שמגשמה את עצמה כל המניות שמקבלות המלצות שליליות יש הסתברות גבוה מאוד שאלה המניות שנפגעות
  סגור