טוויטר שילמה ל-IBM סכום של 36 מיליון דולר בגין רכישת פטנטים

בדיווח שמסרה החברה אתמול לרשות לני"ע האמריקנית, חשפה החברה כי הוגשו נגדה מספר תביעות בגין פגיעה בקניין רוחני ועל כן היא פועלת
 | 
טוויטר רשת חברתית, צילום: Getty images Israel
חברת שירותי המיקרובלוגינג, טוויטר (סימול: TWTR), שהונפקה לציבור בשנה שעברה, שילמה סכום של 36 מיליון דולר לצורך רכישת 900 פטנטים מענקית המחשוב IBM. ההסכם שנחתם בדצמבר האחרון ופורסם באופן רשמי בינואר ללא פרטים פיננסיים, נחתם במטרה למנוע מ-IBM להגיש תביעה כנגד טוויטר על הפרת לפחות שלושה מהפטנטים שלה.

טוויטר מחזיקה כעת בסכום אדיר של 956 פטנטים ובעוד כ-100 בקשות לרישום פטנטים בארה"ב, כך נמסר אתמול בדיווח לרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC). לפני ההנפקה בנובמבר אשתקד, היו בבעלות טוויטר 9 פטנטים בלבד, נתון שחשף אותה לתביעות רבות בגין הפרת זכויות יוצרים ופגיעה בקניין רוחני.

העסקה האמורה עם IBM היא הראשונה שמבצעת טוויטר בגין רכישת פטנטים, אם לא כוללים רכישה של פטנטים כחלק מרכישת חברות בנות. IBM היא החברה שמחזיקה בכמות הפטנטים הגבוהה ביותר בארה"ב במשך 21 שנים ברציפות.

"אנו מעורבים כעת במספר תביעות בגין פגיעה בקניין רוחני. לאור צפי להתגברות התחרות בענף וביסוס מעמדנו כשחקן מרכזי בו, אנו צופים כי מספר התביעות בגין הפרת פטנטים ופגיעה בקניין רוחני שיוגשו נגדנו יגדל", כך מסרו בטוויטר במסגרת אותו דיווח.

מניות החברה הוסיפו 0.83% ביום המסחר אתמול (ה') וננעלו במחיר של 54.83 דולר למניה. שווי המניה עלה יותר מפי שניים מאז הנפיקה החברה את מניותיה לציבור במחיר של 26 דולר בנובמבר האחרון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה