סטרטסיס מדווחת: זינוק של 62% בהכנסות, המניה יורדת בוול סטריט

החברה הישראלית למדפסות תלת מימד רשמה רבעון מוצלח ושנת שיא, אך מצפה להוצאות תפעוליות גדולות במחצית הראשונה של 2014
 | 
דיוויד רייס, צילום: יח"צ
יצרנית מדפסות התלת מימד סטרטסיס (סימול: SSYS), אחת משתי החברות המובילות בעולם בתחום זה, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של 2013 ולשנה כולה. הכנסות החברה עלו בחדות, והחברה רשמה רווחי שיא מתואמים.

הכנסות החברה, הממוקמת ברחובות, הסתכמו ב-155.8 מיליון דולר ברבעון החולף, גידול של 61.6% לעומת 96.4 מיליון דולר של הכנסות פרו-פורמה משולבות ומתואמות ברבעון המקביל אשתקד.

ההפסד הנקי לפי GAAP ברבעון הרביעי הסתכם ב-2 מיליון דולר או ב-4 סנט למניה רגילה, לעומת הפסד פרו פורמה של 3.5 מיליון דולר או 9 סנט למניה רגילה בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-25.8 מיליון דולר ברבעון הרביעי, או ב-050 סנט למניה על בסיס מדולל, לעומת פרו-פורמה המתואם (Non-GAAP) בסך 16.3 מיליון דולר, או 40 סנט למניה על בסיס מדולל בתקופה המקבילה אשתקד.

אנליסטים ציפו לראות רווח מתואם של 49 סנט למניה, עם הכנסות בסך 151 מיליון דולר ברבעון ה5רביעי של השנה, לפי רויטרס.

תרומה משמעותית ממייקרבוט

ההכנסות המתואמות (Non-GAAP) מחומרה וממוצרים מתכלים ברבעון הרביעי, לא כולל התרומה של מייקרבוט להכנסות, גדלו ברבעון הרביעי ב-38% וב-33%, בהתאמה, בהשוואה לתוצאות הפרו פורמה של הרבעון המקביל בשנה שעברה. ההכנסות המתואמות (Non-GAAP) (לא כולל התרומה של מייקרבוט) גדלו ב-36% ברבעון הרביעי לעומת ההכנסות פרו פורמה בשנה שעברה.

מייקרבוט, שמוזגה אל תוך החברה בקיץ האחרון, תרמה להכנסות תרומה משמעותית בסך 24.9 מיליון דולר ברבעון הרביעי, מאחר והמדפסות התלת ממדיות הפונקציונליות שלה המשיכו להפגין תנופת מכירות חיובית בקטגוריה הצומחת במהירות של מדפסות שולחניות.

החברה הציגה רווחי שיא מתואמים (Non-GAAP) ברבעון הרביעי מאחר ומכירות של מוצרים בעלי שולי רווח גבוהים יותר תרמו למרווח גולמי, שלא לפי GAAP, בשיעור 60.2% לתקופה, לעומת 57.8% לפי נתוני פרו פורמה בתקופה המקבילה אשתקד. המרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) גדל ל-20.2% לעומת 19.1% בנתוני הפרו פורמה של התקופה המקבילה אשתקד.

תחזית אופטימית לעתיד, אבל הוצאות תפעול גבוהות

דייוויד רייס, מנכ"ל החברה, אמר בתגובה לדוחות כי "תוצאות הרבעון הרביעי משקפות את המשך מימוש סינרגיות הרווח הטמונות במיזוג סטרטסיס ואובג'ט, וכן את הביקוש הגדל במהירות לפתרונות נוספים לייצור והדפסה תלת ממדית לו אנו עדים ברחבי העולם. החברה חוותה צמיחה אורגנית חזקה הודות לביקוש בקווי מוצרים רבים, וכן הודות לתרומה המרשימה של MakerBot לתוצאות הרבעוניות. בנוסף, תמהיל המוצרים מוצלח הביא לשיפור בשולי הרווח ותרם לרווחי השיא. אנו מרוצים מאוד מתוצאות הרבעון הרביעי והתוצאות השנתיות."

רייס הוסיף כי "עם תחילת שנת 2014 אנו מאמינים כי סטרטסיס ממוצבת היטב בתעשייה הצומחת במהירות. יש לנו תנופה חיובית, המונעת מביקוש מתמשך למוצרים ולשירותים המובילים שלנו. אנו מרוצים מהשקות המוצרים החדשים שלנו לאחרונה, וממהלכי הייזום שנקטנו ומאמינים, שמהלכים אלה ישפרו מאוד את נגישות ההדפסה התלת מימדית, ויעודדו שימוש נרחב במוצרינו. לסיום, אנו נרגשים מהפרויקטים הפנים -ארגוניים שאנו מבצעים, אשר אנו סבורים שיקדמו את המנהיגות שלנו בשוק ואת צמיחתנו בטווח ברחוק, תוך כדי שאנו בוחנים הזדמנויות לביצוע רכישות נוספות על מנת להאיץ את קצב הצמיחה שלנו".

החברה מצפה לראות הכנסות של 660 עד 680 מיליון דולר בשנה הקרובה, כאשר הרווח המתואם צפוי לעמוד על 113 עד 119 מיליון דולר, או 2.15 עד 2.25 דולר למניה.

לעומת זאת, בסטרטסיס מצפים להגדיל את ההוצאות התפעוליות ב-2014 כתוצאה מהשקעה בתוכניות מכירה ושיווק, שנועדו לחזק את אימוץ מוצריה של החברה בשוק וכן השקעות מוגדלות במו"פ, למימון חדשנות טכנולוגית ופיתוח מוצרים חדשים. ההוצאות ההוניות צפויות להגיע לטווח של 50 עד 70 מיליון דולר, סכום הכולל השקעה משמעותית ביכולות הייצור, בציפייה ותמיכה בצמיחה עתידית.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה