מניית היום: חברה חצי ישראלית אשר מזנקת 80% ביום המסחר הראשון

חברת ורוניס רושמת היום בוול סטריט עליות של 80% וכמעט מכפילה את שוויה. המניה הנפיקה היום את מניותיה בנאסד"ק לפי שווי של 22 דולר למניה
 | 
טיל בליסטי, צילום: Getty images Israel
מניית חברת ורוניס (סימול: VRNS) רושמת היום בוול סטריט את העליות המשמעותיות ביותר מבין כלל המניות כאשר היום הוא יומה הראשון של החברה כחברה ציבורית. החברה מזנקת 80% ושוויה מתייצב על 968 מיליון דולר.

החברה, אשר הוקמה בשנת 2005, מספקת פלטפורמה חדשה אשר מאפשרת לחברות לנתח, לנהל ולעשות שימוש יעיל יותר במידע אשר נצבר בחברה. ורוניס מתמחה בנתונים אנושיים שנוצרים בחברה, מידע בלתי מובנה, הכולל גיליונות אלקטרוניים של הארגון, מסמכים של מעבדי תמלילים, מצגות, קבצי אודיו, קבצי ווידאו ודואר אלקטרוני אשר נוצרו ע"י העובדים.

הנתונים המדוברים לעיתים קרובות מכילים מידע פיננסי של החברה, תוכניות מוצר, יזמות אסטרטגית וקניין רוחני וצורות נוספות שלמידע חיוני. המידע הנ"ל מנוהל על ידי התוכנה של החברה ועל ידי כך הדרג הניהולי, או כל מורשה, יכול לנתח את כלל המידע.

בסוף 2013 החברה, אשר 40% מעובדיה נמצאים בישראל, הגישה לקראת בנאסד"ק. בתשקיף זה החברה ציינה כי היא מעריכה שהשווי הוגן של מניותיה עומד על 24 דולר. לבסוף, מחיר המניה בהנפקה עמד על 22 דולר, גבוה מהטווח שעמד על בין 19 ל-21 דולר. נכון לשעה זו מחיר המניה עומד על 40 דולר.

החברה הנפיקה 4.8 מיליון מניות וגייסה באמצעותן 105.6 מיליון דולר. גיוס זה העמיד את השווי שוק של החברה על 524 מיליון דולר כאשר כעת שוויה עומד על 968 מיליון דולר.

כאמור מטה החברה אומנם נמצא בניו יורק אך החברה הוקמה על ידי הישראלים יקי פיטלסון ואוהד קורקוס.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה