וורן באפט חותך: אלה שתי הפוזיציות שחיסל ברבעון האחרון של 2013

קרן ההשקעות של וורן באפט, ברקשיר הת'וואיי, החליטה בעיקר לחסל ולקצץ פוזיציות במהלך הרבעון האחרון של 2013. הרשימה המלאה מובאת בפניכם
 | 
וורן באפט, צילום: Getty images Israel
קרן ההשקעות של המיליארדר וורן באפט, ברקשיר הת'אוויי, חיסלה את הפוזיציות שלה ב- Dish Network (סימול: DISH) וכן ב- GlaxoSmithKline (סימול: GSK), במהלך הרבעון האחרון של 2013. בנוסף, קיצצה הקרן חלק מהשקעותיה בחברות נוספות במהלך אותו רבעון (הרחבה בהמשך).

בסטנדרטים של באפט, מדובר בתנועות קטנות יחסית. הפוזיציה של הת'וואיי ב'דיש נטוורק' הסתכמה לשווי של 31 מיליון דולר, לפי מחיר המניה הנוכחי (נסחרת במחיר של 56.9 דולר לאחר שאיבדה אתמול 2.4%). הפוזיציה שחוסלה ב'גלקסו סמית קליין' הסתכמה לשווי של כ-19.3 מיליון דולר, לפי מחיר המניה הנוכחי (נסחרת במחיר של 55.9 דולר לאחר שהוסיפה אתמול 1.5%). הפוזיציות הקטנות יחסית מעידות על כך שנוהלו על ידי אחד ממנהלי הקרן ולא על ידי באפט עצמו.

במהלך הרבעון הרביעי של 2013 לא נוספו רכישות משמעותיות לפורטפוליו של הת'אוויי, מעבר לתוספות החדשות של מניות 'גולדמן זאקס' (סימול: GS), 'ג'נרל אלקטריק' (סימול: GE), חברת שירותי הבריאות DaVita Healthcare Partners (סימול: DVA) ו- USG (סימול: USG).

באוקטובר האחרון המירה הקרן אגרות חוב של 'גולדמן זאקס' למניות בשווי של יותר מ-2 מיליארד דולר. אגרות החוב נרכשו במסגרת עסקת הלוואה שהתבצעה בין השניים ב-2008. במסגרת עסקאות דומות, קיבלה הקרן מניות של 'ג'נרל אלקטריק' בשווי של כמעט 11 מיליון דולר באוקטובר, ומניות של USG בשווי של יותר מ-21 מיליון דולר בדצמבר. מניות 'דה-ויטה' הייתה הרכישה המאוחרת ביותר של הקרן והתבצעה בסוף דצמבר.

הקרן קיצצה את החזקתה ב- ConocoPhillips (סימול: COP) ב-18.1% במהלך הרבעון הרביעי. היקף הפוזיציה ירד מ-13.53 מיליון מניות לסכום של 11.08 מיליון מניות. קיטון של 160 מיליון דולר לפי מחיר המניה הנוכחי. בנוסף, קיצצה הקרן את החזקתה ב- Suncor Energy (סימול: SU) ב- 27.8% והיקף הפוזיציה שלה קטן מ-18 מיליון מניות ל-13 מיליון מניות. מדובר בצמצום של כ-167 מיליון דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה