תנודה בחוזים: אלה שני נתוני המאקרו מארה"ב שיעיבו על המסחר

שני נתוני המאקרו המשמעותיים של יום המסחר הנוכחי התפרסמו כשעה לפני פתיחת המסחר והוסיפו לסנטימנט השלילי בוול סטריט
 |  (1)
אבטלה, צילום: Getty images Israel
היום בשעה 15:30 (שעון ישראל), פורסמו צמד נתוני מאקרו משמעותיים אשר עשויים להשפיע על הסנטימנט היום בוול סטריט. הנתון הראשון הוא מספר דורשי דמי האבטלה, אשר הצטרף לדוח התעסוקה המאכזב מהשבוע שעבר והעלה סימני שאלה באשר ליציבות שוק התעסוקה האמריקני. הנתון השני הוא היקף המכירות הקמעונאיות שהצביע על האטה בקצב הצריכה הפרטית.

הדרישות לדמי אבטלה

היקף הדרישות לדמי אבטלה בשבוע השני של פברואר עלה לרמה של 339 אלף דרישות. מדובר בעלייה גבוהה בהרבה מצפי הכלכלנים שעמד על 330 אלף דרישות בלבד. נציין שגם בתרחיש הגרוע, ציפו הכלכלנים לעלייה של עד 336 אלף משרות ועל כן מדובר בנתון שלילי מאוד שמצטרף לדוח התעסוקה המאכזב מהשבוע שעבר.

בשבוע שעבר מספר הדרישות עמד על 331 אלף דרישות בלבד, והיום כאמור נוספו לו 8,000 דרישות. הממוצע לארבעה שבועות טיפס מסך של 333.25 אלף דרישות בשבוע שעבר (מתוקן) לסך של 336.75 אלף דרישות. נציין שגם הפעם צריך לקחת את הנתונים בערבון מוגבל, שכן ייתכן ומזג האוויר הקשה בארה"ב השפיע על המספרים.

היקף המכירות הקמעונאיות

כאמור, באותה שעה התפרסמו נתוני המכירות הקמעונאיות שנפלו 0.4% בינואר. גם כאן, מדובר בירידה נמוכה מצפי הכלכלנים שעמד על ירידה של 0.1% בלבד. גם בתרחיש הגרוע ציפו לירידה של עד 0.3% ולכן מדובר בנתון שמוסיף לסנטימנט השלילי.

ראוי לציין שהיקף המכירות בניכוי סקטור הרכב הגדול, נותר ללא שינוי. המכירות הקמעונאיות מכסות כשליש מהצריכה הפרטית בארה"ב - המנוע העיקרי של הכלכלה האמריקנית.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים שנסחרו בירידות של עד 0.5% עוד בטרם פרסום הנתונים, העמיקו את הירידות וכעת מאבדים עד 0.7%. החוזים על ה-S&P יורדים הכי חזק ומאבדים 0.72% כחצי שעה לפני פתיחת המסחר.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המראות ונחיתות
  תא PLX 13/02/2014 16:16
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הנה זה בא הנחיתה הגדולה...תיקון...איך שלא תקראו לזה,גלוי נאות : נפתחו שורטים של פי 2 על תא 25.שןרט פי 3 על אס אנד פי קדימה להתרסק.
  סגור