הקול הבודד: נגיד ה'פד' של מחוז בוסטון התנגד לצמצום הרכישות, מה הסיבה?

ה'פד' החליט לצמצם את תכנית ההקלה במה שנראה כהחלטה הדרמטית ביותר ב-5 שנים האחרונות, אולם לא כולם תומכים
 | 
פדרל ריזרב, צילום: Getty images Israel
נשיא ה'פד' של מחוז בוסטון, אריק רוזנברג, העביר היום הודעה לעיתונות בה הוא מסביר מדוע הוא היה המתנגד היחיד לצמצום תכנית ההקלה הכמותית ב-10 מיליארד דולר. בהודעה מסביר הנגיד את ההסנות בעובדה שהכלכלה האמריקנית לא הציגה עדיין סממנים מספיק חזקים להתחזקותה.

"אני מאמין שנוכח האבטלה הגבוה (יחסית) והאינפלציה הנמוכה, שינויים בתכנית הרכישות עדיין מוקדמים מידי. המועד הנכון לבצע את הצמצום הוא לאחר זרימת כמות נכבדת של נתונים שמצביעים כי הכלכלה צומחת בקצב ראוי".

אריק רוזנרברג, היה המתנגד היחידי מתוך 10 חברי וועדת השוק הפתוח שהצביעו בעד צמצום תכנית הרכישות בחודש ינואר של השנה העוקבת. התכנית תצומצם בהדרגה כאשר בחודש ינואר ה'פד' יצמצם ב-10 מיליארד דולר וימשיך לרכוש ב-75 מיליארד דולר בכל חודש.

הנגיד של מחוז בוסטון המשיך ואמר "נדמה כי אני חייב להסביר עצמי ביתר פירוט. אני מסכים עם יתר חברי הוועדה שהכלכלה המקומית מתקדמת בקצב טוב, השיפור נובע גם מתכנית הרכישות הנוכחית. אני מאמין כי בשנה הבאה האבטלה תמשיך לרדת והתוצר המקומי הגולמי יטפס לשיעורים של 3%. למרות זאת, אני עדיין חושב שיש סיכון גדול מדי בהפחתת הרכישות בתקופה זו".

"נכון, אני חוזה ומקווה כי הכלכלה תמשיך במגמה החיובית גם בשנה הבאה אבל אני מאמין שסבלנות היא מילת המפתח. המשק האמריקני עדיין רחוק מאוד משיעור אבטלה של 5.25%, מצב של תעסוקה מלאה. כמו כן, שיעור האינפלציה אשר עומד כעת על 0.7% רחוק מאוד מיעד האינפלציה - 2%."


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה