בלקסטון: "ההשפעה של QE3 על המשק הייתה מינורית", מה התחזיות ל-2014?

ההודעה על צמצום תכנית הרכישות הפתיעה את המשקיעים וגררה זינוק של מעל 1% במדדים, היום נשיא בלקסטון אומר "הגיע הזמן"
 |  (1)
פדרל ריזרב, צילום: Getty images Israel
"יש ניתוק מוחלט בין הצמיחה בארה"ב לשוק המניות" אמר היום סטפן שוורצמן נשיא ומנכ"ל קרן בלקסטון. "הכלכלה שלנו מתרחבת בקצב מתון מאוד, אני חושב שהסנטימנט השורי בשוק המניות מוזן מעצמו בלבד. אנחנו מתקדמים אבל לא בקצב מסחרר".

הנשיא של הקרן הענקית נמנע מלחזות את המשך המגמה בשווקים אולם ציין כי לדעתו עליות של 27% במדדים המובלים לא נראה בשנה הבאה. "אני חושב שכעת הערפל מתחיל להתבהר טיפה והמשחק של "האם הם יצמצמו, מתי הם יצמצמו" נפסק."

כאמור, אתמול הפדרל ריזרב, בראשותו של בן בררנקי, הודיע כי הוא מתכוון לצמצם את תכנית הרכישות האג"ח ב-10 מילאירד דולר בכל חודש החל מחודש ינואר של 2014. תכנית הרכישות תמשיך בקצב של 75 מיליארד דולר.

שוורצמן רואה בצמצום התכנית התפתחות חיובית "אני חושב שהבנק המרכזי החליט להתמודד עם הרשלנות של המדינאים בוול סטריט על ידי שמירה על הסטאטוס קוו. כעת זה הזמן הנכון לפעול לצמצום התכנית - הגיע הזמן".

נשיא הקרן מוסיף ומציין כי כאשר יסתכלו בעתיד על QE3 יטענו כי היא השפיעה בצורה בינונית "ההשפעה של התכניות (החל מQE1 ועד QE3) הייתה חיובית אבל היא פחתה ככל שהתקדמנו. ל-QE3 האפקט הכי פחות משמעותי".

תחום שמנהל הקרן מאוד אוהב לדבר עליו הוא הנדל"ן בארה"ב "אנחנו הבעלים הכי גדולים של בתים בארה"ב. ראינו ששוק הנדל"ן התפתח בקצב שיא ובערים מסוימות אף נרשם שיפור של 20%-22%. אנחנו לא נראה יותר שיפור שכזה".

סטיוארט מילר, מנהל חברת הנדל"ן Lennar, דווקא חולק על שוורצמן בכל הקשור לשוק הנדל"ן ואומר "השוק נמצא במקום טוב יותר, אבל הוא עדיין לא התאושש לחלוטין. התאוששות ממשית תתרחש כאשר יבנו בין מיליון למיליון וחצי בתים בשנה. השנה נראה שיבנו פחות ממליון בתים".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הנדון - כיצד הבורסה עובדת וכיצד עושקים כספי המשקיעים
  לכבוד הרשות לני"ע 19/12/2013 19:19
  הגב לתגובה זו
  0 1
  1 - גוף מרכזי שולט במעוף ברצונו המדד יעלה וברצונו המדד יירד הכל לפי הפוזיציה שלו ..בדר"כ מוכר את שני הצדדים 2-מולו עובד שחקן המעוף 3-לדוגמא : אם השחקן המרכזי מכר הרבה קולים כמו לאחרונה שהכניסו את הציבור אז הוא פועל כך- מוכר (או קונה) את החוזה הגלום ומנגד קונה (או מוכר) בהתאמה את מדד המעוף . מבחינתו מכר וקנה את אותו הדבר . מולו עושה פעולה הפוכה שחקן המעוף. וכך הגוף המרכזי מתמרן את המדד אך ורק לפי מה שמתאים לו . עדות כל כך בולטת ראינו היום שלאחר עליות מטורפות בארה"ב ובעולם כאן בחר אותו שחקן לבלום כל עלייה בצורה שזה זועק לשמיים . אבקש לבדוק מיהו אותו גוף מרכזי
  סגור