הטקטיקה של אופנהיימר: לקנות ETF שורט על האג"ח של ממשלת ארה"ב

אנליסט האג"ח הבכיר, אביחי שורצקי: "בשבוע האחרון התקבלו נתונים שהביאו לעלייה משמעותית בסבירות לביצוע קרוב של Tapering"
 | 
בן ברננקי, צילום: Getty images Israel
מחר (ד') זה יקרה שוב...עיני המשקיעים יהיו נשואות להחלטת ה'פד' וברננקי (בשבילו תהה זו הפעם האחרונה), כדי לראות מה תהיה החלטתם בנוגע ל- Tapering (צמצום תוכנית רכישות האג"ח). לאור זאת עולה השאלה מה צפויה להיות מדיניותו של הפד, וכיצד ניתן להיערך לכך בהיבט של תיק ההשקעות. אביחי שורצקי, האג"ח הבכיר של אופנהיימר ממליץ על קניית הגנות ואומר "קנו שורטים על ארה"ב".

לדברי שורצקי, "בשבוע האחרון התקבלו מספר נתונים אשר הביאו לעלייה משמעותית לביצוע קרוב של Tapering. בין נתונים אלו ניתן לציין את דוח התעסוקה החיובי ואת התיקון כלפי מעלה של קצב הצמיחה בארצות הברית ברבעון השלישי. כמו כן ניתן לציין את ההסכמה אליה הגיעו הפוליטיקאים בארצות הברית בדבר התקציב (אשר מחכה כעת לאישור הסנאט)".

"למרות נתונים והתפתחויות אלו התשואות ל- 10 שנים נותרו יציבות יחסית, ונעו בטווח שבין 2.8% ל- 2.9%. העובדה כי למרות העלייה בהסתברות ל- Tapering קרוב לא נרשמה עלייה משמעותית בתשואות, תהליך אליו התרגלנו בחודשים האחרונים, מעידה לדעתינו כי עיקר העלייה האגרסיבית בתשואות כבר מוצתה".

מהבחינה הטקטית אומר שורצקי, "ראשית נציין כי אנו סבורים שהתרחיש המרכזי הוא שהפד לא יתחיל ב- Tapering כבר בהחלטה הקרובה, אבל יבנה ציפיות ברורות לכך שהתהליך ייחל בחודשים הקרובים. עם זאת, לא ניתן להתעלם מהעלייה שחלה בשבוע האחרון לביצוע ה- Tapering כבר בהחלטה הקרובה".

בסקר שנערך על ידי בלומברג בשבוע שעבר, עוד בטרם נודע על ההסכמה המסתמנת של הפוליטיקאים בנוגע לתקציב, ולפיו 34% מהמשיבים סברו שהמהלך יחל כבר בשבוע הבא. האחוז הגבוה ביותר עדיין היה לאלו שחושבים שה- Tapering יחל רק במארס 2014, ואולם אחוז זה נפל ל- 40% לעומת 53% בסקר קודם.

שורצקי מפרט את הטקטיקה בה צריכים לנקוט המשקיעים לקראת החלטת ה'פד' הקרובה ואומר, "אנו סבורים כי ההחלטה הקרובה מגלמת בחובה פרופיל סיכון לא סימטרי. מצד אחד, אנו סבורים שקיימת הסתברות נמוכה מאוד לכך שהפד יפתיע באופן חיובי את השווקים ויודיע כי הוא מוריד את האפשרות ל- Tapering מהשולחן או דוחה אותה במידה ניכרת, ולכן קיימת הסתברות נמוכה יחסית לדעתינו לתגובה חיובית של השווקים לאחר ההודעה הקרובה של הפד.

"מצד שני, בניגוד להחלטה בחודש ספטמבר השנה, גם אם חלה עלייה להסתברות לתחילת ה- Tapering כבר בהחלטה הקרובה, מהלך זה אינו מתומחר באופן מלא בשווקים. לאור זאת, אנו עשויים לראות תגובה שלילית אגרסיבית במידה והפד יודיע על צמצום ההרחבה הכמותית כבר בהודעה הקרובה".

"לאור הפוזיציה אשר נוצרה לקראת החלטת הפד הקרובה, אנו סבורים שהמהלך הנכון ביותר הוא לקנות הגנות. מהלך זה צפוי להיות יעיל במיוחד לדעתנו מכוון שהוא קטום בזמן, ועל כן הגנת התיק צפויה להיות זולה יחסית. בהיבט של אפיק האג"ח, אנו סבורים שהדרך הפשוטה ביותר להגן על התיק היא באמצעות רכישת ETF המבטא פוזיציית שורט על איגרות החוב הממשלתיות".

לסיום מציין שורצקי ש"ההמלצה על קניית ההגנות רלוונטית גם, ואולי אף יותר לאפיק המניות שכן לאור הערכתנו שעיקר מהלך עליית התשואות כבר מוצא, הפגיעה באפיק המניות עלולה להיות אף אגרסיבית יותר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה