דו"ח התקציב הפדרלי בארה"ב חושף: הגירעון נמוך בהרבה מהתחזיות

דו"ח התקציב הפדרלי החודשי של ארה"ב לחודש נובמבר גילה תמונה טובה בהרבה ממה שחזו הכלכלנים והצטרף לשורה של נתונים מצוינים המעידים על המשך התאוששותו של המשק האמריקני
ברק אובמה וג'ון ביינר, צילום: Getty images Israel
היום בשעה 21:00 (שעון ישראל) התפרסם דו"ח תקציב האוצר האמריקני לחודש נובמבר. הדו"ח מגלה נתונים מעודדים מאוד וחושף גירעון נמוך בהרבה ממה שחזו הכלכלנים.

בטרם פרסום הדו"ח, נתוני האוצר החודשיים של ארה"ב הציגו ירידה בגירעון שנמשכה לתוך החודש הראשון בשנה הפיסקאלית של הממשל האמריקני. הגירעון בחודש אוקטובר עמד על 91.6 מיליארד דולר לעומת גירעון של 120 מיליארד דולר בחודש אוקטובר אשתקד. מדובר בקיטון של 24%. אולם, בערך כ-8 מיליארד דולר מתוך הסכום האמור נעוצים בכלל בעניינים טכניים הקשורים באורכה של השנה הנוכחית לעומת אורכה של השנה הקודמת. בסה"כ, בהתעלם מההשפעות הללו, מדובר בקיטון של 17% בלבד.

בהשוואה בין שנה לשנה, עד לחודש אוקטובר, רשמה ארה"ב עלייה של 8% בתקבולים כתוצאה מהגידול במס החברות. ההוצאות ירדו ב-5% אך ייתכן והוחזקו זמנית בשל השבתת הממשלה. הוצאות הבטחון ירדו ב-8% והוצאות הריבית צנחו ב-18%.

בשורה התחתונה

הגירעון בחודש נובמבר אשתקד עמד על 172.1 מיליארד דולר ולקראת הדו"ח הנוכחי של חודש נובמבר, צפו הכלכלנים שיעמוד על 155 מיליארד דולר. בפועל, הנתונים הציגו תמונה טובה בהרבה - 135 מיליון דולר בלבד!

מדובר בקיטון של 22% הנובע מגידול בהכנסות ממיסים וקיטון בהוצאות אשר כולל בתוכו קיטון של 10% בהוצאות הביטחון עד כה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יאללה שיתאוששו כבר גמרו את העולם כבר (ל"ת)
  דודי 11/12/2013 22:06
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור