נתון חזק מארה"ב: מספר דורשי דמי האבטלה צנח ל-316 אלף דורשים

כשעה טרם פתיחת יום המסחר בוול סטריט התפרסמו שני נתונים מרכזיים אשר צפויים להשפיע על המסחר היום. מדד דורשי דמי האבטלה אשר ירד מתחת למצופה ומדד ההזמנות למוצרים בני קיימא שרשם ירידה בהתאם לצפי
 | 
אנשים בעבודה, צילום: Getty images Israel
שוק העבודה בארה"ב ממשיך להתאושש. כשעה טרם פתיחת יום המסחר בוול סטריט התפרסמו שני נתוני מאקרו מרכזיים אשר צפויים להשפיע על אופי המסחר. הראשון שבהם הוא נתון דורשי דמי האבטלה לשבוע שנסתיים ב-23 לחודש הנוכחי אשר צנח לרמה שנתית משקוללת של 316 אלף דורשים. השני הוא מדד ההזמנות למוצרים בני קיימא אשר הוריד 2% מערכו בדומה לצפי.

נתון דורשי דמי האבטלה לשבוע הנוכחי הפתיע את רוב הכלכלנים בארה"ב שחזו כי בחודש הנוכחי הנתון יעלה לרמה של 330 אלף דורשים. בשבוע אשר נסתיים ב-16 לחודש הנתון עמד על 326 אלף דורשים לאחר תיקון מקריאה של 323 אלף דורשים.

לשכת התעסוקה בארה"ב מציינת כי נוכח תקופת החגים (חג ההודיה וחג המולד אשר יחול בדצמבר) האזרחים בארה"ב ממעטים לגשת ללשכות התעסוקה על מנת להגיש תביעה לדמי אבטלה וייתכן שזו אחת הסיבות לירידה בנתון.

באותה השעה התפרסם היום מדד ההזמנות החדשות לייצור של מוצרים בני קיימא. בסה"כ השיל המדד 2% בדומה לצפי וזאת לאחר שהוסיף לערכו 4.1% בחודש ספטמבר. הקיטון המשמעותי ביותר נרשם במספר ההזמנות לייצור של כלי טיס חדשים. בהמשך לכך, התפרסם נתון ההזמנות למוצרי בני קיימא בנטרול כלי תחבורה אשר רשם ירידה של 0.1% בלבד לעומת צפי לעלייה של 0.4%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה