מנהל השקעות ראשי ב-UBS: "בועה בוול סטריט? אנחנו ממשיכים לרכוש מניות"

אלכסנדר פרידמן, מנהל השקעות ראשי ב-UBS התראיין היום לרשת CNBC ופרש את משנתו לגבי המגמה בשווקים, איפה הסיכון?
 | 
בועה, צילום: Getty images Israel
נראה כי החשש מהתפתחות בועה בבורסות וול סטריט פועם בליבם של המשקיעים והסוחרים זה זמן מה, ולא בכדי. מסוף משבר הסאב פריים, הבנק המרכזי בארה"ב, בהנהגתו של הנגיד בן ברננקי, מזרים סכומי עתק לשווקים במטרה להפחית את ריבית ארוכת הטווח, לייצר ביקושים ולצמצם את האבטלה המקומית. תכנית הרכישות המדוברת, גוררת את המדדים המובילים בוול סטריט לשיאים חדשים והמשקיעים, שנכוו בעבר, מעלים ספק לגבי היכולת של הבורסה להמשיך במגמה.

למרות זאת, אלכסנדר פרידמן, מנהל השקעות ראשי ב-UBS אומר היום לרשת CNBC כי "הדבר היחידי שצריך להדאיג את המשקיעים בטווח הארוך הוא סנטימנט אשר דוחף את הסיכון בשווקים גבוה מהרמות הרצויות". המנהל הוסיף ואמר "בשורה התחתונה הסיכון לא נמצא ברמות הללו והמשקיעים לא צריכים לחשוש מהתפתחות בועה בשווקים".

פרידמן הוסיף כי הערכות השווי של המניות, אשר מבוססות על מכפיל הרווח, אומנם עלו מעט מעל הרצוי בתקופה האחרונה אבל העלייה ברווחי החברות יכולה להעניק לגיטימציה להערכות אלו. לדבריו, המשקיעים לא צריכים לצפות לתקופות של 15% כמו ב-5 השנים האחרונות, סביר יותר שנראה תשואות של 7% עד 8%.

פרידמן מציין כי UBS שוריים במיוחד גם על השוק בארה"ב וגם על השוק האירופי. "אנחנו מצפים כי 2014 תהיה טובה יותר מ-2013 מבחינת צמיחה גלובאלית, עובדה זו תדחוף את הבורסות מעלה. עקב ביקושים מקומיים, רווחי החברות צפויים לגדול ב-8% בשנת 2014. בגוש האירו, אנחנו רואים התאוששות מסוימת בחברות ולכן מצפים לשיפור חד ספרתי נמוך ברווחי החברות".

שוק אשר עדיין מסוכן על פי UBS הוא אסיה ויפן בפרט "אנחנו מאמינים כי השווקים ביפן יצמחו בקצב די דומה לעולם, אולם הסיכון שנובע מהחלשות הין ישפיע על הבורסה המקומית".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה