עקב עליית המחירים: מדד מכירות הבתים בהמתנה ירד 0.6%, בניגוד לתחזית

נתוני המאקרו המרכזיים אשר משפיעים על יום המסחר בוול סטריט היום הם מדד מכירות הבתים בהמתנה ומדד הפעילות העסקית במחוז דאלאס. שני המדדים רשמו ירידות קלות
 | 
מאקרו ארה"ב, צילום: Getty images Israel
המסחר בוול סטריט מתנהל היום כשברקע מתפרסמים שני נתוני מאקרו מרכזיים. בשעה 17:00 (שעון ישראל) פורסם מדד מכירות הבתים בהמתנה (שטרם נחתם חוזה מכירה סופי בגינם) כשהוא רושם ירידה של 0.6% בחודש אוקטובר. ירידה זו מצטרפת לשורה של ירידות קודמות במדד ובסה"כ מדובר בירידה מתמשכת במהלך חמשת החודשים האחרונים. נתון זה מצביע על המשך הירידה במדד מכירת הבתים הקיימים (יד שנייה) אשר רושם גם כן ירידה בחודשיים האחרונים. בהשוואה לחודש הקודם אשתקד מדובר בירידה של 1.6%.

איגוד המתווכים הלאומי מייחס חלק מהירידה של חודש אוקטובר להשבתת הממשלה אשר השפיעה על חלק מרוכשי הדירות. עם זאת טוענים באיגוד, כי הפקטור המשמעותי ביותר הוא העלייה במחירי הדירות.

גם עלייה בריבית על המשכנתאות תרמה לירידה במכירות. כשהריביות החלו לעלות במהלך חודש מאי במקביל לצפי בצמצום תכנית הרכישה של הבנק הפדרלי, רוכשים רבים מיהרו לזרום אל השווקים לפני שתירשם עלייה נוספת ותרמו לרישום שיא במדד שעמד על 111.3 נק'.

בשעה 17:30 (שעון ישראל), התפרסם סקר הפד' של מחוז דאלאס כשמדד פעילות העסקים הכללי רושם חודש שישי ברציפות בסימן חיובי. עם זאת, חלה דווקא ירידה של 1.7 נקודות במדד, מרמה של 3.6 נקודות ל- 1.9 נקודות בחודש האחרון, בניגוד לתחזיות שציפו לעלייה לרמה של 5 נקודות. מדד הייצור המהווה מרכיב מרכזי מהסקר רשם עלייה של 3.6 נקודות והגיע לרמה הגבוהה ביותר שלו בחמשת החודשים האחרונים - 16.9 נקודות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה