פאבר מתריע: "אני רואה בועות בכל המגזרים הפיננסיים" איפה הבוננזה?

המשקיע הבכיר, מארק פאבר, התראיין לעיתונות בארה"ב וחשף את משנתו לגבי המגזר הפיננסי בארה"ב ובעולם בכלל. "יש למתן החשיפה"
 | 
מארק פאבר
"אני רואה בועות בכל השווקים הפיננסיים" כך אמר המשקיע הבכיר מארק פאבר כאשר הוא מציב את אגרות החוב, אגרות החוב הנחותות ושוק המניות בראש הרשימה. "במידה ומסתכלים על שוק הפיננסי המקומי, ביחס לשאר העולם, רואים שהוא מהווה נתח גדול מידי ועם רמת החוב הנוכחית, שנראת כמו בועה לכל דבר ועניין, זה מסוכן".

פאבר טוען כי המינוי של ג'נט ילן לנגידת הפדרל ריזרב הולך להגדיל את הבועה. "הנגידה מתווספת לאוסף של פרופסורים בפדרל ריזרב אשר עלולים להרחיב את תכנית הרכישות ולא לצמצמה כנדרש".

פאבר מתייחס בנוסף לשווקים אשר רחוקים מעיני המשקיע הקונבנציונאלי וטוען ששוק היהלומים, האומנות ומוצרי האיכות נמצאים במצב של תחרות אדירה "התחרות אולי טובה באופן יחסי אבל הטעם של המשקיעים צפוי להשתנות". הוא מציין במיוחד את מוצרי האיכות שהולכים לעבור טרנספורמציה רצינית במהלך 2014 ויש לשים אליהם לב טוב.

אז על מה המשקיע כן ממליץ? ובכן פאבר מציין כי ההחזקות שלו כרגע הם במיוחד אגרות חוב ל-10 שנים. עוד הוא מציין כי הוא הגדיל את חשיפתו לזהב אשר מתנהל במגמת ירידה מתחילת השנה נוכחית. בנימה זאת פאבר מציין כי הוא מאמין במניות חברות הכרייה ובמיוחד אלו אשר עוסקות בכריית ברזל.

כאמור פאבר חוזה רעות לשוק המניות בארה"ב כאשר הוא מסייג את האמור לגבי השוווקים באירופה. לדעת פאבר, השווקים באירופה צפויים לעלות ואף לעניק, בטווח הרחוק, עודפת למשקיע - גם ביחס לבורסות בשווקים המתעוררים. אולם הוא מציין "יש למתן את החשיפה, השווקים אלו עלו המון בתקופה האחרונה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה