ארה"ב: המכירות הקמעונאיות זינקו 0.4%, מדד המחירים ירד 0.1%

שלושה נתוני מאקרו מרכזיים התפרסמו ביום המסחר הנוכחי והם צפויים להשפיע על האווירה בשווקים.
 | 
דוחות, צילום: Getty images Israel
שלושה נתוני מאקרו מרכזיים קובעים את הטון ביום המסחר הנוכחי בוול סטריט. ונתון המכירות הקמעונאיות התפרסמו טרם פתיחת יום המסחר וקצב מכירות הבתים יד שנייה (הקיימים) התפרסם כחצי שעה לאחר מכן.

הדיפלציה מרימה את ראשה. טרם פתיחת יום המסחר בוול סטריט התפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש אוקטובר. המדד המרכזי ירד 0.1% בחודש זה לאחר שבחודש הקודם עלה ב-0.2%. הכלכלנים מוול סטריט חזו כי הנתון ישאר יציב ביחס לחודש הקודם והופתעו. הירידה המדוברת היא הראשונה מאז חודש אפריל והיא שולחת סימן חזק לכיוון הבנק המרכזי בארה"ב.

הפדרל ריזרב, בהנהגתו של בן ברננקי, רוכש מידי חודש בשווי 85 מילאירד דולר במטרה לעודד את הכלכלה המקומית. הבנק הודיע זה מכבר כי הוא בוחן באופן תדיר את רמת האינפלציה הנוכחית בהוושאה ליעד. הירידה של היום שולחת איתות לבנק המרכזי כי עדיין מוקדם לצמצם את תכנית הרכישות.

באותו המועד, התפרסם . המדד הפתיע את המשקיעים כאשר עלה ב-0.4% בחודש אוקטובר. בחודש הקודם, המדד שמר על רמתו והכלכלנים חזו כי כך יהיה גם בחודש הנוכחי.

הנתון המרכזי האחרון של היום הנוכחי היה קצב המכירות של הבתים יד שנייה אשר התפרסם ב-17:00 (שעון ישראל). המדד אשר רשם ירידה של 1.9% בחודש ספטמבר המשיך במגמתו וירד באוקטובר לרמה שנתית משוקללת של 5.12 מיליון בתים. הכלכלנים בוול סטריט מיחסים את הירידה של התקופה אחרונה לריבית הגבוהה על משכנתאות, להשבתה של תחילת חודש אוקטובר ומלאי הולך ופוחת של בתים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה