האפיק הנכון: אסטרטגים מצביעים על הכיוון בשוק האג"ח, "אין מקום לדאגות"

אין ספק שבשנת 2013 הורגשה תכונה שלילית בשוק האג"ח האמריקני, היום בכירים בעולם האג"ח אומרים שמוקדם להספיד
 | 
סוחרים, צילום: Getty images Israel
נראה שהשקעה בנכס אשר מעניק קבועה על הקרן, כגון אגרות חוב, הייתה ההשקעה הפחות מועדפת על המשקיעים בשנת 2013. הפדרל ריזרב דוחף את המניות בוול סטריט להסחר ברמות שיא כך שאין מנהל השקעות או שימליץ כרגע להזרים כספים לאפיקים הבטוחים ובמיוחד אגרות החוב הממשלתיות.

אנשי המפתח בתחום אגרות החוב, נאבקים בכל כוחם על מנת להשאיר את הראש מעל המים ולתת מענה לשוק המניות אשר רותח בשנה הנוכחית. בנוסף, אלו אשר בחרו להשקיע באגרות חוב כהשקעה יחידה או לפחות לפזר את תיק ההשקעות שלהם חוששים מאוד משינוי מדיניות מוניטארית של הפדרל ריזרב כאשר כל צמצום בתכנית הרכישות (אשר צפוי להיות ברמה של 10 מיליארד דולר בחודש מרץ הקרוב) יביא לעליה בריבית ולירידה במחיר אגרת החוב.

למרות זאת נראה שישנם אנליסטים שלא מפחדים כל כך מהעתיד לבוא. קאטי ג'ונס אסטרטגית לתשואה קבועה ב-Charles Schwab אמרה היום "אני לא כל כך מודאגת מהעתיד של שוק האג"ח כמו שכולם. בשנתיים האחרונות אומרים לנו כל יום שאנחנו צפויים לאינפלציה ושום דבר לא קורה".

נזכיר, כי ביום שישי האחרון התשואה על אגרת החוב של ממשלת ארה"ב רשמה שיא של 4 חודשים לאחר שדו"ח התעסוקה התפרסם והיה טוב מהמצופה - מה שמעלה את הסבירות שתכנית הרכישות תקבל מתיחת פנים בקרוב. התשואה עלתה ב-15 נקודות בסיס לרמה של 2.755%.

סקר אחרון שנעשה על ידי בנק אוף אמריקה בקרב משקיעים באגרות חוב מצא שהם מאמינים כי שנת 2014 תהיה טובה מאוד לשוק זה וכספים נוספים יזרמו. על פי הסקר 66% מהמשקיעים מתכוונים להגדיל את השקעתם בשוק או לפחות לשמור על המצב כמו שהוא נכון לעכשיו.

"אנחנו מאמינים ששוק האג"ח ובמיוחד השוק אשר מעניק למחזיק תשואה גבוהה (וסיכון גבוה יותר) ימשיך להנות מכניסה של מזומנים בשנת 2014 וזאת עקב כניסה של מוסדיים אשר מחפשים חשיפה לאפיקים הללו." אמרו מ-BofAML.

בהסתכלות לטווח הרחוק, ג'ונס מאמינה שלפדרל ריזרב כמו לבנקים מרכזיים אחרים בעולם יש את הכוח לשמור על הריבית נמוכה ולהשאיר את ההשקעה באגרת החוב אטרקטיבית "הבנקים המרכזיים בעולם מפחדים מדיפלציה ולא מאינפלציה, עובדה זו תגרור את הריביות מטה ולא מעלה". אמרה ג'ונס..


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה