מנסים לחזות: בסיטיגרופ צופים אפסייד בשוק, אבל לא כולם מסכימים

בבנק ההשקעות האמריקני מצפים לשנה נוספת של עליות בשוק המניות, אבל אסטרטגים בסוסייטי ג'נרל הצרפתי דווקא אומרים ההפך. למי אתם מאמינים?
וול סטריט, צילום: Getty images Israel
תחזית אופטימית לשווקים בארה"ב. על פי ענקית השירותים הפיננסיים, סיטיגרופ, המדדים המובילים בניו יורק צפויים להמשיך במגמה החיובית ולהוסיף 13% לערכם עד סוף שנת 2014.

"השווקים אומנם לא זולים כמו שהיו בשנת 2011, אבל אין בכך כדי לטעון שהם יקרים מידי" נאמר ממטה סיטיגרופ כאשר מירב האסטרטגים בחברה טוענים כי עד סוף שנת 2014 נראה עליה דו סיפרתית במדדים.

האינדיקטור המרכזי אשר מונח בבסיס התחזית של סיטי הוא העובדה שבשנת 2011 המניות נסחרו תחת מכפיל רווח של 12 וכעת שהמניות נסחרות במחיר משולש המכפיל נמוך יותר. למרות זאת הבנק מציין כי הרווחים המדוברים עומדים בהערכות השווי לטווח הארוך. כלומר, הרווחים של החברות אשר נלקחו בחשבון על מנת להעריך שווי של מספר חברות מרכזיות במשק לא השתנו בצורה משמעותית.

הבנק מוסיף ואומר כי יחס ה-CAPE או cyclically adjusted price-to-earnings ratio, אשר משתמשים בו לרוב על מנת לבחון את שווי השוק באופן רוחבי (ה-S&P500 מחולק בממוצע רווחי החברות ל-10 שנים) עומד כעת על 20 בעוד שב-2007 עמד על 24 "אנו מוצאים את הנתון הנ"ל מעודד" אמרו מהבנק "אנחנו בטוחים כי שווי המניות ימשיך להיות זול ביחס לרווחים המתואמים".

למרות הזאת מצאו לנכון בבנק להוסיף "קשה להאמין שהשווקים ימשיכו לעלות רק משערוך מחדש. אנו מעוניינים לראות שרווחי החברות עולים". האסטרטגים בבנק חוזים כי הרווח למניה של החברות יעלה ב-7% ב-2013 ובאותו שיעור ב-2014.

לעומת זאת, האסטרטגים בבנק ההשקעות הצרפתי סוסייטי ג'נרל כתבו אתמול בסקירה השבועית שלהם כי הם לא מצפים שמדד ה-S&P 500 יעשה יותר מדי ברבעונים הקרובים, בעיקר בגלל העלייה בתשואות האג"ח. מוקדם יותר השבוע אמרו אסטרטגים בבנק שהם מצפים לתיקון של 15% בשוק המניות האמריקני.

מנהל חטיבת ההשקעה בנכסים גלובליים, אלן בוקובזה, כתב בסקירה כי תשואת האג"ח האמריקני ל-10 שנים תעלה ל-4% עד דצמבר 2014. אחרי הכל, הוא אומר, הפד' בסופו של דבר יצמצם ויפסיק לגמרי את המדיניות המוניטרית המרחיבה בשנה הקרובה. "לפי הניתוח שלנו, עלייה של תשואת האג"ח ל-10 שנים ל-3% עד 3.5% תביא לתיקון של 12% עד 22% על פרמיית הסיכון של השוק כיום", כותב בוקובזה.

מלבד הדעות של סיטיגרופ והאסטרטגים בסוסייטי ג'נרל, השבוע שמענו גם את בוב ג'נג'ואה מנומורה עם תחזית דובית במיוחד , וגם את מארק פייבר שמודאג בגלל הנעשה בכלכלת סין.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה