בולמת: הצמיחה בענקית האסיתית הזו צפויה להאט לרמות של 2009

"נתוני מאקרו אשר מדווחים בתדירות גבוה מרמזים שהייצור במדינה האט ברבעון השלישי של 2013, בעוד שהביקוש למוצרים מיובאים ירד"
 | 
חקלאות, צילום: Getty images Israel
השווקים המתעוררים חווים תקופה לא רעה בכלל בזמן האחרון. אחת הסיבות המרכזיות לתקופה הזו נובעת מהעובדה שהפדרל ריזרב מחליט חודש בחודשו לא לצמצם את תכנית התמריצים אשר מונהגת בארה"ב מאז המשבר של 2008. למרות זאת יש מדינה אחת שמאכזבת. אינדונזיה.

כלכלת אינדונזיה היא הגדולה ביותר בדרום מזרח אסיה. בעבר הצמיחה במדינה הייתה בין המופלאות שבשווקים המתעוררים אולם כעת נראה שחלה אטה מסויימת אשר מדאיגה את הכלכלנים. הכלכלנים מאמינים כי התוצר המקומי הגולמי במדינה יעלה ב-5.6% ברבעון השלישי של 2013. הצמיחה הנ"ל היא הנמוכה ביותר מאז הרבעון האחרון של שנת 2009 אז העולם החל להתאושש ממשבר הסאב פריים.

"נתוני מאקרו אשר מדווחים בתדירות גבוה מרמזים שהייצור במדינה האט ברבעון השלישי של 2013, בעוד שהביקוש למוצרים מיובאים ירד" אמר במודיס.

לאורך התקופה האחרונה, השווקים באינדונזיה סבלו מתנודתיות רבה אשר נוצרה עקב החשש מצמצום תכנית הרכישות, ע"י הבנק המרכזי בארה"ב. כאמור התכנית אשר מונהגת מאז 2008, בה הבנק רוכש אגרות חוב מגובות משכנתא, מזרימה סכומי כסף רבים למדינה ועוזרת לה לייצב את המאזן השוטף.

במהלך הרבעון האחרון (בין יוני לספטמבר) הבנק המרכזי במדינה העלה את הריבית ב-150 נקודות ל-7.25% לאחר שהמטבע במדינה והשווקים קיבלו מכה חזקה. ה-רופיה נחלש משמעותית כאשר הדולר קונה בסביבות 11,360 רופיה בעוד שבחודש מאי דובר על 9,700 רופיה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה