ההשבתה ברקע: הסנטימנט הצרכני בארה"ב בשפל של 10 חודשים

הסנטימנט הצרכני בארה"ב צנח לשפל שלא נראה כמותו השנה הנוכחית לאחר שההתכשות בוושינגטון העלתה חשש בקרב האזרחים כי הצמיחה תפגע, מה המשמעות לתכנית הרכישות?
 | 
דוחות, צילום: Getty images Israe
הסנטימנט הצרכני בארה"ב צנח בחודש אוקטובר לרמה הנמוכה ביותר מאז סוף שנת 2012 עקב דאגות האזרחים שחוסר התפקוד בוושינגטון, וההשבתה שהתרחשה בתחילת החודש, יפגעו אנושות בצמיחה.

הקריאה האחרונה של הסנטימנט הצרכני לחודש אוטובר הצביעה על ירידה לרמה של 73.2 נקודות לאחר שבחודש ספטמבר הנתון עמד על 77.5 נקודות. כאמור, מדובר בקריאה הנמוכה ביותר מאז חודש דצמבר של שנת 2012.

הכלכלנים בארה"ב חזו כי תחול ירידה מהקריאה הקודמת שעמדה על 75.2 נקודות (הקריאה של אמצע החודש) אולם לא חזו את עוצמתה. הכלכנים סברו כי הנתון יתייצב ברמה של 74.8 נקודות כאשר טווח התחזיות עמד על בין 72.5 ל-78 נקודות.הסנטימנט הצרכני של אוניברסיטת מישיגן הושפע, בעיקר, מההשבתה שפקדה את ארה"ב במחצית הראשונה של החודש הנוכחי. בנוסף לכך, החשש במשק כי ארה"ב לא תצליח להמשיך ולהלוות כספים השפיע לרעה על האזרחים בארה"ב.

"כאשר הצרכנים אשר נסקרו התבקשו לתאר במילים מה הם חושבים על ההתנהלות של הממשל הפדראלי, מספר הצרכנים אשר השמיצו את ההתנהלות היה הגבוה ביותר מזה חצי עשור" אמר לרשת FOX ריצ'רד קורטין עורך הסקר.

לשני נתוני המאקרו שהתפרסמו היום בארה"ב, ההזמנות למוצרי בני קיימא והסנטימנט הצרכני, חשיבות רבה לבנק המרכזי בשיקול האם לצמצם את תכנית הרכישות. כאשר הישיבה המוניטארית מתכנסת לדון בעתיד התכנית להקלה כמותית, אשר דוגלת היום ברכישה של 85 מיליארד דולר בכל חודש, היא בוחנתאת נתון ההזמנות למוצרי בני קיימא וגוזרת ממנו על הצמיחה. בהתייחס לסנטימנט הצרכני, הוא איננו הקו מנחה המרכזי, אולם יש בו על מנת לצבוע את האווירה בורוד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה