עוד איתות ל'פד': ירידה של 0.1% בהזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב

למרות שהנתון עלה בחודש ספטמבר ב-3.7%, העלייה מיוחסת בעיקרה להזמנות בשוק הרכבים כך שבניטרול שוק זה מדובר על ירידה של 0.1% בהזמנות
 | 
בריטיש איירוויס, צילום: בריטיש איירוויס
כשעה טרם פתיחת יום המסחר בוול סטריט משרד המסחר בארה"ב פרסם את נתון "ההזמנות למוצרים בני קיימא" אשר הצביע על עלייה בהזמנות של מוצרים מסוג זה. הנתון אשר התייחס לחודש ספטמבר עלה ב-3.7% לאחר שבחודש אוגוסט נרשמה עלייה של 0.2% בהזמנות.

הכלכלנים מארה"ב חזו כי כמות ההזמנות המדוברת תעלה בחודש ספטמבר בשיעור נמוך יותר - 2.5% כך שההסנטימנט חיובי. אולם, שיעור הצמיחה בהזמנות נובע בעיקרו מהביקושים בעולם התחבורה ובפרט הביקושים הגבוהים למטוסי נוסעים. בהתאם לכך, הנתון בניטרול ההזמנות למוצרי תחבורה ירד בחודש ספטמבר ב-0.1%. מדובר בחודש שלישי של ירידות.

העלייה המסיבית בהזמנות למטוסים מיוחסת לביקושים הגדולים מענקית התעופה בואינג. בחודש ספטמבר חלה עלייה של 57.5% בהזמנות למוצרים הללו כאשר בויאנג חתמה על 127 חוזי רכש נוספים לעומת 16 בחודש אוגוסט.

משרד המסחר בארה"ב מפרסם את שני הנתונים הללו, ההזמנות למוצרים בני קיימא כללי וההזמנות למוצרים בני קיימא בניטרול מוצרי תחבורה, בדיוק מהסיבה הנזכרת. התנודתיות המרובה בביקושים בשוק התחבורה יוצרת קושי רב לקובעי המדיניות לקבל החלטות על סמך נתון זה בלבד.

נציין כי לנתון ההמזנות למוצרים בני קיימא חשיבות רבה בבחינת הצמיחה בארה"ב ולו יכולת לחזות את הפעילות היצרנית במשק.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה