גל אישומים: הרשויות הפדראליות יחקרו את JP מורגן בעניין מיידוף

לאחר שהבנק הגדול בארה"ב הגיע להסכם פשרה עם הרשויות בארה"ב בנוגע ל"הונאת אג"ח המשכנתאות" היום דווח כי הרשויות יתחילו לחקור בעניין ברנרד מיידוף.
 | 
ג'י פי מורגן, צילום: Getty images Israel
הבעיות המשפטיות של הבנק הגדול בארה"ב, JP מורגן, ממשיכות. הרשויות הפדראליות בארה"ב מתכוננות לפתוח בהליכים משפטיים כנגד הבנק באשמה כי "העלים עין" להונאת פונזי של ברנרד מיידוף.

ההליכים המשפטיים הללו יפתחו כנגד הבנק הגדול ביותר בארה"ב לאחר שהספיק לשלם 13 מיליארד דולר, כחלק מהסכם פשרה, בתביעה שהוגשה כנגדו בעניין "הונאת משכנתאות", הונאה אשר החישה את משבר הסאב פריים.

נוכח ההיקף של החקירה, התובעים וג'י.פי.מורגן ניהלו שיחות מקדמיות על דחייה של התביעה בהסכמה. הסדר שכזה דחה את האישומים הפליליים כנגד הבנק ובתמורה הנק היה מחייב לשלם קנס כספי מסויים. כחלק מההסכמה התובעים יכולים לדרוש מהבנק שטוענים כי כל אחד מהעובדים פעל בתום לב, למנות עו"ד אישי.

נזכיר (למי ששכח) כי פרשת מיידוף התפוצצה בשנת 2008 לאחר שהחל משבר הסאב פריים בארה"ב. באותו הזמן, עשירי וול סטריט דרשו לקבל מבית ההשקעות שברנרד מיידוף ניהל את כספם בחזרה אולם כסף לא היה. מיידוף נהג בכספי הציבור במה שנקרא הונאת פונזי בה התשואה הפירותית מהעסקה נלחקת מהקרן של ההשקעה עצמה. מיידוף הודה כי הונה את המשקיעים בסכום אסטרונמי של 50 מיליארד דולר. מיידוף נידון ל-150 שנות מאסר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה