סטיב באלמר והמספרים: ההכנסות ממכירת "אופיס" שולשו, ומה התחזית לדוחות מיקרוסופט היום?

סטיב באלמר, המנכ"ל השני של מיקרוסופט מסכם 13 שנים בחברה כאשר ייתכן והדוחות של היום הם האחרונים תחת הנהגתו.
 | 
משרדי מיקרוספט, צילום: Getty images Israel
ענקית הטכנולוגיה, מיקרוסופט צפויה לדווח על תוצאותיה היום לאחר סיום המסחר בוול סטריט. המשקיעים מחכים לדוחות החברה בקוצר רוח על מנת לראות כיצד החברה, שנחשבת בין היציבות בארה"ב, התנהלה ברבעון הפיסקאלי הראשון של 2014 (החברה מדווחת על פי רבעונים פיסקאליים). נראה כי העיתוי הנוכחי הוא הטוב ביותר על מנת לבחון את מיקרוסופט בימיו של סטיב אלמר, המנכ"ל הנוכחי.

כזכור באלמר הודיע על פרישתו מתפקיד מנכ"ל החברה בסוף חודש אוגוסט של השנה הנוכחית. באלמר הודיע כי הוא מתכוון לפרוש מתפקידו ב-12 החודשים הקרובים וכך לתת לוועדת האיתור זמן. באלמר משמש או שימש כמנכ"ל החברה ב-13 השנים האחורונות לאחר שהחליף את המייסד האגדי, ביל גייטס, בשנת 2000.

כאשר המשקיעים הגדולים נשאלים על השושלת של סטיב באלמר, אין אחד שלא נזכר בנפילה של הגדולה של המניה בשנות ה-90. המניה רחפה אז ברמות שיא - סביבות ה-60 דולר - עד שבאלמר נכנס לתפקיד, המניה צנחה, ומאז מחיר המניה לא עלה את ה-40 דולר אף לא פעם אחת.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שמיקרוסופט מזוהה במיוחד עם המנכ"ל הראשון שלה והמייסד, ביל גייטס. המשקיעים מוול סטריט לא אוהבים במיוחד את באלמר ולדעתם הנמנום של התקופה האחרונה הוא באשמתו הבלעדית.

באלמר לא דומה לגייטס. למרות זאת, הוא האחראי הבלעדי לגידול העצום (פי 6) במכירות של שרתי התוכנה, היום העסק הרווחי ביותר של החברה. לצד זאת, המכירות ממכירת חבילת האופיס שולשו.

ה-XBOX הופיע בחברה בזכות באלמר. בהתחלה, צירי הלידה של המוצר היו כואבים וארוכים עד לבסוף המוצר הצליח לחדור לשוק. בשנה האחרונה, ההכנסות מה-XBOX עלו ל-7.1 מיליארד דולר. אנליסטים מוול סטריט מציינים כי יותר מהכל נראה שהאנשים אוהבים את המוצר כי הוא טוב.

אפילו עסקי ה-WINDOWS, עסקים שבזכותם מיקרוסופט מוכרת כל כך, השתפרו. מאז כניסתו של בלאמר לחברה, המכירות של ה-WINDOWS הכפילו את עצמם. אבל המספר הזה לא מספר את הסיפור המלא. בשנת 2000 ה-PC היה המכשיר "הממוחשב" היחידי שהיה בשוק ומיקרוסופט שלטו ב-90% משוק זה. בעידן של סמארטפונים וטאבלטים, והעובדה שמיקרוסופט לא הצליחה לחדור לשוק בצורה טובה, גודלמן סאקס מעריכים כי רק 19% מהמכשירים הממוחשבים נמצאים בשליטת מייקרוסופט.

אז מה צפוי לנו היום? החברה צפויה לדווח על הכנסה של 17.79 מיליארד דולר לצד רוווח למניה של 54 סנט. בתקופה המקבילה אשתקד החברה דיווחה על של 53 סנט.

יאן קים, ב-Janney Capital ציין "עד שיהיו סמנים שמיקרוסופט יכולה לחדש ולחדור בצורה טובה לשוק "הפרה-PC" אנחנו מצפים שהמניה תשאר ברמתה הנוכחית ולא תבצע כל שינוי חד".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה