ספר הבז' איכזב: המשק האמריקני צמח באופן "מתון עד בינוני"

כשבועיים לפני הישיבה המוניטארית של הפדרל ריזרב, התפרסם ספר הבז' אשר הצביע על שינויים קלים בשוק האמריקני
 |  (1)
פדרל ריזרב, צילום: Getty images Israel
בשעה 21:00 (שעון ישראל) התפרסם בארה"ב ספר הבז' אשר הצביע על האטה מסוימת בצמיחה במדינה בעוד שהשפעת ההשבתה של הממשל בארה"ב על הצמיחה הייתה מינורית.

ארבע מתוך שניים עשר המחוזות הפדראליים אותם בוחן ספר הבז': פילדלפיה, ריצמונד, שיקגו וקנסס סיטי דיווחו על האטה בצמיחה. יתר המחוזות הודיעו כי לא חל כל שינוי במגמה. בסה"כ, הסקר הצביע על אותה צמיחה "מתונה עד בינונית" אשר שוררת במשק בתקופה האחרונה.

הוצאות הצרכנים אלו בקצב מתון כאשר קצב מכירות הרכבים ליבה היה המנוע המרכזי לעלייה. רשתות הקמעונאות דיווחו כי למרות הצמיחה הבינונית הן עדיין אופטימיות לגבי תקופת החגים. בגזרת שוק הנדל"ן הספר הצביע על שיפור מסוים למרות שבכמה מחוזות דווח על החשש לעלייה בריבית על משכנתאות.

עוד בישר הספר כי פעילות הייצור במדינה המשיכה להתקדם בקצב בינוני כאשר שלושה מחוזות הודיעו כי הקצב היה טוב ושלושה אחרים דיווחו על האטה בייצור. על פי הספר שוק התעסוקה ממשיך להתקדם אבל בקצב איטי

כאמור ספר הבז' סוקר את שניים עשר המחוזות הפדראליים של הבנק המרכזי כאשר הספר שהתפרסם היום נערך על ידי מחוז שיקגו. מבחינת זמנים, המידע אשר אוגד נאסף לפני ה-7 לאוקטובר כך שלמשק לא היה זמן להגיב לשביתה הכללית אשר החלה ב-1 לחודש זה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מעולה להמשך עליות (ל"ת)
  מעולה 16/10/2013 22:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור