נושא פשיטת הרגל בארה"ב: הסנאט הגיע לעסקה לפתרון הסכסוך, בית הנבחרים יצביע בהמשך היום

בניסיון אחרון למנוע את המשבר הגדול בארה"ב הסנאט האמריקני גיבש עסקה אשר תדחה את תקרת החוב ותפתח את הממשל מחדש
 |  (2)
ברק אובמה וג'ון ביינר, צילום: Getty images Israel
שישה עשר יום אחרי תחילת ההשבתה בארה"ב וכיממה אחת לפני פריצת תקרת החוב של הממשל בארה"ב הסנאט גיבש עסקה לפתרון המשבר. גם הדמוקרטים וגם הרפובליקאנים מאמינים כי לבית הנבחרים יהיו מספיק קולות על מנת להעביר את העסקה המדוברת אשר כוללת פתיחה מחודשת של הממשל ומניעת הגעה לברירת מחדל.

הארי ריד נציג הרוב בסנאט וריץ מקנונל נציג המיעוט הכריזו על העסקה היום בסביבות השעה 19:15 כאשר ריד כינה את העסקה "הסכם היסטורי בין שתי מפלגות". העסקה תממן את הממשל בארה"ב עד אמצע ינואר ותעלה את תקרת החוב עד ל-7 בחודש פברואר. בנוסף לכך, העסקה כוללת הצעה להקים וועדת תקציב לטווח ארוך אשר תתכנס ותדון בתקציב עד ה-13 לחודש דצמבר.

העסקה תכלול מערכת אשר מאמתת את ההכנסות של יחידים ומשפחות אשר יהנו מתכנית הבריאות של אובמה. ובעניין שהיה מרכזי במיוחד לבית הלבן משרד האוצר עדיין יהיה מסוגל להשתמש ב"צעדים יוצאי דופן" במקרה שלא העולתה עד ה-7 לפברואר.

"העסקה אליה הגענו תעניק לכלכלה האמריקנית את היציבות לה היא כה זקוקה" אמר ריד. מקונגל מבחינתו דיבר בנימה יותר קודרת על המצב הנוכחי ועל הצורך בעסקה המדוברת אולם הכיר בחשיבותה ובצורך לדון בקיצוצים בהוצאות.

ג'יי קרני, דובר הבית הלבן אמר "הנשיא מאמין כי העסקה היא טובה וביכולתה לחלץ את ארה"ב מהמשבר הנוכחי" הדובר הוסיף וציין כי הנשיא היה מרוצה מהעסקה ואמר כי הוא מעוניין להעלות אותה לבית הנבחרים מוקדם ככל שניתן.

ג'יימס רקפורד חבר וועדת התקציב אמר "הבעיה היחידה שיכולה להתעורר עכשיו היא הרפובליקנים והשאלה האם יהיה רוב לעסקההמדוברת. מבחינת הדמוקרטים אני מניח שיהיה רוב".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  זמני
  שלומי 16/10/2013 22:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אנחנו נראה לאן זה יוביל עליות מאולצות
  סגור
 • 1.
  ומה יהיה בינואר?חדלת פרעון אמריקאי? (ל"ת)
  הסכם קצר טווח 16/10/2013 20:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור