קרן המטבע חותכת את תחזית הצמיחה ב-0.3%, "הדינמיקה משתנה"

קר ן המטבע הבינלאומית חתכה את תחזית הצמיחה לשנת 2013 ומציינת כי במידה וארה"ב לא תגיע להסדר המצב יעשה גרוע יותר
 |  (1)
סוחרים, צילום: Getty images Israel
סכנה לצמיחה הגלובאלית. קרן המטבע הבינלאומית (IMF) הודיעה היום כי תחול האטה בצמיחה הגלובאלית בשנת 2013 ובמידה וארה"ב לא תפתור את הבעיות המדיניות שלה בקרוב ההאטה תהיה משמעותית עוד יותר.

הקרן הודיעה כי היא חותכת את תחזית הצמיחה ל-2013 ב-0.3% לרמה שנתית של 2.9%. בקרן מייחסים את התחזיות השליליות למגמה הבינונית אשר מתרחשת בשווקי המדינות המתעוררות - הקטר של צמיחה הגלובאלית.

הצמיחה במחצית הראשונה של 2013 עמדה על 2.5%, מדובר האטה ממשית ביחס לשנת 2012. תחזית הצמיחה לשנת 2014 הקרבה ובאה עומדת על 3.6% אך עדיין מדובר בתחזית שלילית לעומת התחזיות הקודמות של קרן המטבע הבינלאומית. "הצמיחה הגלובאלית עדיין חלשה ומכך ניתן להסיק שהדינמיקה בעולם משתנה והסיכונים עדיין גדולים" אמרו בקרן המטבע הבינלאומית.

הצמיחה הגלובאלית בשנה הבאה תלויה בכמה פרמטרים. בראש בראשונה כלכלת ארה"ב אשר צמיחה נאה שם תחזק את השיקלול הכללי. בשנייה אנחנו מדברים על אירופה ועל הנכונות לחזור לצמיחה שנתית בפעם הראשונה מאז 2011. לבסוף, בקרן מחכים ליפן אשר עקב החתימה על הסכמי הסחר החופשי
צפויה לצמוח בקצב מהיר יותר.

אך כל הדרישות הללו מיותרות אם ארה"ב לא תצליח לפתור את המשבר הנוכחי בזמן. הפגיעה בהוצאות הממשלה ובאופן עקיף בצריכה הפרטית מורגשים כבר במועד הנוכחי ובמידה ולא ימצא פתרון בשבוע הקרוב מדובר על ירידה של 0.3% רק בתוצר של ארה"ב. "חוסר הסכמה בנוגע לסוגיית תקרת החוב, אשר תגרור את ארה"ב לפשיטת רגל טכנית תפגע אנושות בצמיחה הגלובאלית". אמרו מקרן המטבע.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לכתב- אתה מזיק לקוראך המשקיעים:
  שמואל השועל 10/10/2013 06:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה כותב מסר כללי של משבר וחומרה והרעה ו"תחזית שלילית", כאשר הנתונים עצמם שאתה מביא מראים תמונה משובחת של הבראה ממשבר היסטורי ענק: אם הצמיחה במחצית הראשונה היתה 2.5% ובכל 2013 היא חזויה להיות 2.9% אז במחצית השניה הצמיחה צריכה להיות 3.3% (תעשה לבד את החשבון). וב-2014 חוזים שנעלה ל- 3.6%. האם זו לא הבראה מרשימה ביותר שמצדיקה קניה לטווח ארוך של מניות של החברות הטובות בעלם בתחומיהן? תעשה שיעורי בית ותכתוב דברים אינטליגנטיים ומועילים. ולא קשקוש וזבל עיתונאי.
  סגור