יוצאת לאור: טוויטר חושפת את התשקיף להנפקה, כמה מעוניינים לגייס בנאסד"ק?

הרשת החברתית השנייה בגודלה בעולם פרסמה אתמול את התשקיף להנפקה הראשונית, לאחר שזה היה חסוי מעייני הציבור בתקופה האחרונה
 | 
(קרדיט: אתר iconfinder)
הרשת החברתית השנייה בגודלה בעולם החליטה לחשוף אתמול את התשקיף אותו הגישה לרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC), שעד מועד זה היה חסוי. התשקיף המדובר מעניק למשקיעים הפוטנציאליים הצצה ראשונה למצבה הפיננסי של הישות.

בראש ובראשונה הרשת מעוניינת לגייס מיליארד דולר בודדים תחת הסימול TWTR כאשר ענק ההשקעות גולדמן זאקס יהיה החתם הראשי. עוד עולה מהתשקיף כי טוויטר זכתה לצמיחה נאה במהלך התקופה האחרונה כאשר ההכנסות צמחו ב-198% ל-317 מיליון דולר.

בשורה התחתונה, החברה מצמצמת הפסדים כאשר ההפסד כעת עומד על 79 מיליון דולר, ירידה של 38% ביחס לתקופה המקבילה. על פי התשקיף, לטוויטר יותר מ-215 מיליון לקוחות חודשיים כאשר מדובר על 100 מיליון משתמשים יומיים.

המנוע המרכזי של החברה הוא תחום הסלולר כאשר 75% מהמשתמשים החודשיים גולשים לאתר דרך הסמארטפון. הגולשים הללו מהווים 65% מההכנסות של טוויטר מפרסומות בעוד שמהחברה נמסר שתחזית הצמיחה מסקטור זה היא חיובית.

מבחינת הסיכונים, החברה חוזה 2 ספציפיים. הראשון מדבר על הירידה ברצון המשתמשים ללחוץ על הפרסומות באתר והשני מדבר על הצנזורה שמפעילות המדינות מעבר לים. הסיכון השני, מעידים בחברה, עוצר את ההתפתחות והצמיחה הגלובאלית של החברה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה