חוזרים לנכסים בטוחים: תשואת האג"ח הממשלתי בארה"ב בשפל של 6 שבועות

בגלל אי הוודאות סביב תקרת החוב, ובהשפעת החלטת הפד' שלא לצמצם את רכישות הנכסים, חזרה התשואה על האג"ח ל-10 שנים ל-2.6%
סוחר, צילום: Getty images Israel
אגרות החוב הממשלתיות הוסיפו לערכן גם השבוע, מה שמסמן את השבוע השלישי ברציפות של עליות, הרצף הארוך ביותר מאז חודש אפריל. העלייה במחיר האג"ח, שבאה עם הירידה בתשואות, הגיע לאור ביקוש גובר לנכסים בטוחים יותר לאור חוסר הוודאות שיש בוול סטריט סביב תקציב האוצר האמריקני והאפשרות שהממשלה תסגר לזמן מה אם לא יושג הסכם בזמן.

תשואת האג"ח הממשלתי ל-10 שנים נגעה אמש בשפל של 6 שבועות, בזמן שבסנאט אישרו המחוקקים הצעת חוק למימון הממשלה עד ל-15 באוקטובר, שלושה ימים לפני שתקציב הממשלה לשנה הפיסקלית מסתיים. האג"ח הממשלתיות עלו בספטמבר סביב החששות הגוברים שלא יושג הסכם תקציבי בזמן, יחד עם דחיית צמצום היקף רכישות האג"ח של הפד' למועד מאוחר יותר השנה. העלייה אף הביאה לזרימה מחודשת של משקיעים לקרנות האג"חיות, שגייסו בשבוע החולף 3.3 מיליארד דולר .

"יש לנו את האיום של סגירת הממשלה ברקע, והאיום הגדול עוד יותר שבא עם דיוני תקרת החוב שמצד אחד מאיים על הצמיחה אבל מצד שני פועל לטובת אגרות החוב הממשלתיות", אמר כריסטופר סוליבן, שמנהל 2.1 מיליארד דולר ב-United Nations Federal Credit Union. "הסיכון שהצמיחה תפגע יכול לגרום לפד' לדחות את צמצום הרכישות לתחילת 2014".

תשואת האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-11 נקודות בסיס בשבוע החולף, כך לפי נתוני בלומברג. כזכור, תשואת האג"ח המשמש כבנצ'מרק עלו ב-6 לספטמבר מעל ל-3% מהחשש שהפד' יתחיל בצמצום תכנית הרכישות החודשית. הפד' רוכש מדי חודש 40 מיליארד דולר באג"ח ממשלתי ועוד 45 מיליארד דולר בניירות ערך מגובי משכנתאות, מה שאומר שאם יצמצם את הרכישות החודשיות ירד הביקוש בשוק האג"ח והתשואות יעלו. החלטת הפד' שלא לצמצם את הרכישות בפגישתו ב-18 בספטמבר עזרה לתשואות לרדת. בהודעה לעיתונות הסבירו בבנק כי יש צורך בעדויות נוספות ליציבות הכלכלה.

אמש אמר נשיא הפד' של שיקגו, צ'ארלס אוונס, כי קיים סיכוי שצמצום הרכישות ידחה לינואר 2014 , מה שעודד את המשקיעים והביא את התשואה על הממשלתיות לשפל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה