איתות ל'פד'? המשק האמריקני צמח ברבעון השני ב-2.5% - פחות מהצפי

כשעה טרם פתיחת המסחר בוול סטריט התפרסם נתון התמ"ג לרבעון השני של 2013 ואיכזב המשקיעים. מספר דורשי דמי האבטלה התפרסם גם הוא וירד לשפל של 6 שנים
 |  (1)
אכזבה בארה"ב
הפתעה כפולה טרם תחילת יום המסחר בוול סטריט. בשעה 15:30 התפרסמה הקריאה השלישית והאחרונה של התוצר המקומי הגולמי לרבעון השני בארה"ב אשר עלתה פחות מהצפי בעוד שמספר דורשי דמי האבטלה לשבוע שנסתיים ב-21 לחודש ירד בצורה חדה.

נתחיל עם התוצר המקומי הגולמי. ברבעון השני של 2013 הכלכלה הראשונה בעולם צמחה בקצב של 2.5%, לעומת צפי הכלכלנים שעמד על 2.7%. הנתון עומד בקנה אחד עם הקריאה הקודמת. החוזים העתידיים על המדדים המובילים היו אדישים לנתון.

מלשכת המסחר נמסר כי החברות הגדולות במשק הקטינו במידה ניכרת את המלאים שלהם ברבעון השני בעוד שההוצאות הציבוריות וההוצאות של משקי הבית דווקא עלו. היצוא מהמדינה עלה בקצב נמוך מהתחזיות 8% לעומת הקריאה הקודמת אז עלה 8.7%. הוצאות הצרכנים נותרו ללא שינוי ביחס לקריאה הקודמת - עלייה של 1.8%. לבסוף, האינפלציה, כפי שנמדדת על ידי ה-PCE תוקנה כעת למינוס 0.1%.

מהכיוון השני, נתון דורשי דמי האבטלה לשבוע שנסתיים ב-21 לחודש היה בסימן חיובי במיוחד. הנתון ירד מ-309 אלף דורשים ברמה שנתית משוקללת ל-305 אלף דורשים. הכלכלנים בוול סטריט חזו כי הנתון ירקיע לרמה של 330 אלף דורשים.

מדובר בנתון מפתיע במיוחד לאחר שבשבועיים האחרונים המשקיעים התבשרו כי הנתונים הנמוכים אשר התפרסמו בתקופה האחרונה הם תוצאה של תקלה במחשבים בקליפורניה ונוואדה. היום מתסבר כי הירידה במספר הדורשים איננה קשורה לאירגון מחדש המדובר אלא היא תוצאה של שיפור בתעסוקה.


תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יעליות בבורסה (ל"ת)
  ממשיכים בתוכנית 26/09/2013 15:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור