קפאון בנדל"ן האמריקני? נתון התחלות הבנייה עלה באוגוסט 0.9% בלבד

שוק הנדל"ן האמריקני אשר רשם את הצמיחה המשמעותית ביותר, מתחיל להראות סמני האטה כאשר היום דווח כי נתון התחלות הבנייה היה נמוך מהמצופה
 | 
בית, צילום: Getty images Israel
האטה בשוק הנדל"ן בארה"ב. בשעה 15:30 (שעון ישראל) פורסם כי בחודש אוגוסט חלה עלייה מינורית בכמות הבתים החדשים שניבנו בארה"ב ופחות מצפי הכלכלנים. על פי לשכת המסחר בארה"ב, ברמה שנתית משוקללת החלו להבנות בארה"ב 891 אלף בתים חדשים.

כאמור, הכלכלנים היו מאוכזבים עקב הציפייה לרמה של 915 אלף התחלות בנייה כשבחודש יולי חלה התאוששות מסויימת בשוק כאשר הנתון עלה 5.9% לרמה של 896 אלף. בחודש אוגוסט, חלה ירידה של 7.9% בנתון הקריטי - ירידה אשר איכזבה את המשקיעים במיוחד עקב הסברה כי שוק הנדל"ן האמריקני איתן.

הכלכלנים בארה"ב טוענים כי הסיבה לירידה בכמות ההתחלות קשורה בקשר ישיר לענף המשכנתאות המקומי. כידוע, לאחרונה, הריבית למשכנתאות עלתה בצורה חדה יחסית, עלייה שמקשה על האזרחים להשיג משכנתא לרכישת דירה.

בנוסף, התפרסמו היום כמות האישורים אשר נתנו ע"י הרשויות לקבלנים על מנת להתחיל ולבנות. הנתון המדובר ירד ב-3.8% לרמה משוקללת של 918 אלף אישורים.

"עלייה בריבית למשכנתאות מעכבת את ההתאוששות בשוק הדיור למרות שקשה להאמין שתחול התרסקות של ממש בשוק". אמר ראסל פרייס כלכלן בכיר ב-Ameriprise .

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה