סוף הסיפור: ענקית הטכנולוגיה דל תהפוך לפרטית תמורת 25 מיליארד ד'

ענקית הטכנולוגיה תהפוך לחברה פרטית כאשר מייקל דל צפוי למקד את עסקיה של החברה בייעוץ לחברות IT
 |  (2)
לחיצת ידיים, צילום: Getty images Israel
מייקל דל מחייך. ענקית הטכנלוגיה , דל, הודיעה היום כי על סמך ההצבעה שנערכה היום באסיפה הכללית של החברה, בעלי המניות אישרו את ההצעה לפיה מייקל דל, המייסד והמנכ"ל הנוכחי, ירכוש את ענקית הטכנולוגיה בשיתוף עם חברת ההשקעות, סילבר לייק.

כתוצאה מהעסקה, בעלי המניות הנותרים יקבלו 13.75 דולר עבור במזומן ודיבידנד בשווי של 13 סנט למניה. בנוסף לכך, בעלי המניות יקבלו את הדיבידנד הקבוע לו הם בכל רבעון. החברה מסרה כי המדיניות המוצהרת היא הענקת בשיעור קבוע בכל רבעון כך שבעלי מניות אשר החזיקו במניה כיום לפני שנחתמה העסקה צפויים להנות מהתגמול. על פי ההערכות, שווי העסקה עומד על 24.9 מיליארד דולר.

על פי הדיווחים, רוב בעלי המניות של החברה אישרו את העסקה בהתאם לכללים של חברות אשר התאגדו בדלוואר. בנוסף, העסקה אושרה על ידי רוב בעלי המניות אשר אין להם "עניין אישי" בעסקה, כגון משפחתו של מייקל דל, הדירקטורים וחברי הנהלה מסויימים.

"אני מרוצה מהתוצאה ויש לי אנרגיות גדולות להמשיך ולהרחיב את עסקיה של דל, ככל שרק ניתן" אמר מייקל דל והוסיף "כחברה פרטית, עם שותף הוני חזק, אנחנו נשרת את לקוחותינו עם קו חשיבה אחיד אשר יענה לכל הצרכים שלהם".

דל המשיך "אני רוצה להודות ל-110 אלף העובדים שלנו מסביב לעולם אשר ,לאורך כל הדרך, היו מחוייבים לשרת את לקוחותינו בכבוד ובכוונה. ככל שהחברה תמשיך להתרחב, העובדים יבינו את מה שאני הבנתי מזה זמן מה, העובדים הם הנכס הכי חשוב לחברה".

העסקה המדוברת צפויה להיחתם סופית לפני סוף הרבעון הפיסקאלי הרביעי של 2014, כאשר כל התנאים יהיו מתאימים. מטה החברה לא יעבור ממקומו הנוכחי בROUND ROCK TEXAS.

נזכיר כי העסקה התאפשרה לאחר שלפני כמה ימים קארל אייקאן, המיליארדר אשר הציע הצעות נוגדות לבעלי המניות החליט לצאת מהמירוץ ואמר "אין לי סיכוי מול ההצעה הזו". לאחר ההודעה כי הוא איננו מתכוון להמשיך ולהתמודד על בעלות החברה המשקיע ציין: המחיר שמייקל דל הציע על החברה הוא נמוך יחסית.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הוא יודע מה הוא עושה (ל"ת)
  בעל מחשב 12/09/2013 19:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מגיע לו תותח!! (ל"ת)
  המגיב 12/09/2013 19:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור