ספר הבז': כלכלת ארה"ב צמחה בצורה מתונה בחודשים יולי אוגוסט

כך עולה מספר הבז' שפורסם לפני היום (רביעי) לפני זמן קצר ע"י הפדרל ריזרב. נרשמה עלייה מתונה במכירות סקטור הנדל"ן למגורים במרבית המחוזות
 | 
בן ברננקי, צילום: Getty images Israel
כלכלת ארה"ב צמחה בקצב צנוע עד מתון במהלך החודשים יולי אוגוסט. כך עולה מספר הבז' שפורסם לפני היום (רביעי) לפני זמן קצר ע"י הפדרל ריזרב. נציין כי בספר מרכזים 12 היו"רים של מחוזות הפד' נתונים כלכליים המעידים על הסביבה הכלכלית בכל מחוז שתחת אחריותם.

הספר אף משמש את את ועדת השוק הפתוח (FOMC) בקביעת המדיניות המוניטרית. עוד צויין ע"י הפד' כי קניית האג"חים מגובי המשכנתאות תמשכנה עד שיראו שיפור מספק בכלכלה האמריקאית ובשוק העבודה של ארה"ב.

עוד עולה מהספר כי נרשמה עלייה מתונה במכירות סקטור הנדל"ן למגורים במרבית המחוזות כאשר בד בבד, נרשמה עליה כללית בכל הסקטור הנדל"ן. סקטור התעשייה רשם צמיחה מתונה, הוצאות הצרכנים גדלו ברוב המחוזות, נרשמה עלייה בקצב חלש יחסית בפעילות מגזר השירותים

הפרסום הנוכחי מגיע שבועיים לפני הפגישה הבאה של נציגי הפד' ולא מעט כלכלנים צופים כי יוכרזו על שינויים בתוכנית במסגרתה הפד' רוכש מדי חודש אג"ח ב-85 מיליארד דולר. למרות זאת, עדיין לא ברור מתי השינויים המדוברים יכנסו לתוקף.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה